Ara

Maske Diken Kursiyerlere Teşekkür Belgesi Verildi

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci tarafından, Mengen Halk Eğitim Merkezinde Covid-19 salgınında 22.000 maske üreten usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür belgesi verildi.

Dünyadaki tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de baş gösteren Covid-19 pandemi sürecinin başlangıcında sağlık çalışanlarının kullanması için maske ihtiyacı doğmuş ve bu ihtiyacı gidermek için birçok eğitim kurumu maske dikimine başlamıştı. Maske dikimine başlayan kurumlardan birisi de Mengen Halk Eğitim Merkezi oldu.

Mengen Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve kursiyerleri 17 bini sağlık çalışanlarına, 5 bini ilçede yapılacak olan sınavlarda kullanılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne olmak üzere 22 bin maske dikerek sürece destek olmuştur. Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci bu desteği karşılıksız bırakmayarak, Mengen Halk Eğitim Merkezi kurum binasında düzenlenen törende, maske dikimi yapan kursiyerlere teşekkür belgesi verdi.

Geçirilen bu zor süreçte sağlık çalışanlarına maske dikileceğini duyar duymaz hiçbir karşılık beklemeden ‘Bende varım’ diyen öğretmen ve kursiyerlerin kendilerini gururlandığını belirten Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci; “Mengen Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze usta öğreticilerimize gönüllü olarak katıldığınız bu çalışmalardan dolayı tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bizler her zaman milletimizin hizmetindeyiz.”ifadelerini kullandı.

Mengen Halk Eğitim Merkezinde maske dikimini gerçekleştiren kursiyerler ise “ Bizler nerede ihtiyaç olursa orada görev alırız.  Bazı çalışmaların manevi değeri insanı daha çok mutlu eder. Bu millete bir katkımız olduysa ne mutlu bize” diyerek duygularını dile getirdiler.

Sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek takdim edilen teşekkür belgesi töreni fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar