Ara

LÖSEV Kurban Bağışlarını Bolu’ya Ulaştırdı.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bolu’da kanser hastalarına eğitim verdi ve kırmızı et dağıtımı gerçekleştirdi.

Lösemili Çocuklar Vakfı Sosyal Hizmetler Birimi Ankara Bölge Sorumlusu Aslı Boynueğri ile LÖSEV Sosyal Hizmetler  Karadeniz Bölge Sorumlusu Duygu Deniz Döken Bolu’da LÖSEV’e kayıtlı ailelere eğitim verdi ardından sağlıklı beslenmeleri için Kurban Bayramı’nda yapılan bağışları hastalarına ulaştırarak, kırmızı et dağıtımı yaptılar.

“Aile Olduğumuzu Daha Çok Hissettirmek Adına İletişime Geçmeyi Hedefledik”

Eğitim öncesi bilgi paylaşan LÖSEV Sosyal Hizmetler  Karadeniz Bölge Sorumlusu Duygu Deniz Döken; “Biz LÖSEV olarak Kurban Bayramı’nda bize gelen bağışlarımızı hastalarımıza yönlendirmek adına burada kırmızı et dağıtımı yapacağız. 30 tane ailemize hem öncesinde LÖSEV adına tanıtım yapacağız. LÖSEV aidiyeti konusunda bilgilendireceğiz, daha sonrasında kırmızı et dağıtımlarımızı yapacağız. Ailelerimizin sorunlarını dinleyeceğiz. Bir aile olduğumuzu daha çok hissettirmek adına yüz yüze iletişime geçmeyi hedefledik bugün için. Şuan Bolu’daki ailelerle birlikteyiz.”diye belirtti.

“Kemoterapi Sürecinde En Önemli Şey Beslenme.”

Lösemili Çocuklar Vakfı Sosyal Hizmetler Birimi Ankara Bölge Sorumlusu Aslı Boynueğri bilgi paylaşımında; “Bütün kanser hastalarımıza şuan eğitim ve bilgilendirme yapacağız. LÖSEV yapılanmasını anlatacağız ailelerimize. Aynı zamanda sağlıklı beslenmeden, sağlıklı beslenmenin öneminden bahsedeceğiz. Onun dışında da zaman zaman geldiğimizde her seferinde farklı bir eğitimle ailelerimize yardımcı oluyoruz. Hastalarla daha yakın temas her zaman bizim için en önemli şey. Bir aile olmak ve onların her ihtiyacında yanlarında olmak.. Kemoterapi sürecinde en önemli şey beslenme. Çünkü aldıkları kemoterapi kan değerlerindeki düşüşe neden oluyor. Bu süreçte de sağlıklı ve iyi beslenmesi gerekiyor. LÖSEV olarak da biz bunu bildiğimiz için Kurban Bayramı bağışıyla gelen etlerimizi 4 mevsim, 12 ay boyunca hastalarımıza taze et olarak iletiyoruz. Sürekli olarak dağıtıyoruz. Şuanda Türkiye’nin dört bir tarafında yine hastalarımıza et dağıtımlarımız var. Hastalarımıza ulaşıyoruz. Kanser hastalarımıza, lösemili çocuk, yetişkin bütün kanser hastalarımıza tedavi sürecindeyken biz yardımcı oluyoruz.”diye belirtti.

“LÖSEV Olarak Hastalarımız İlk Tanıyı Aldığından İtibaren Onlara El Uzatıyoruz.”

Bolu’da kayıtlı yaklaşık 50 hasta olduğunu vurgulayan Aslı Boynueğri konuşmasının devamında; “Bolu’da bütün kanser hastalarımıza ulaşmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. Bolu’da yaklaşık 50’yi aşkın bize kayıtlı olan hastamız var. Bunların içinde lösemililer de var, diğer kanser vakaları da var. Ama tabii ki amacımız; her yıl 200 bin kişi kanser tanısı alıyor. Daha fazla hastaya ulaşmak, daha fazla yardımlarımızı iletmek, hani bu LÖSEV’e kayıtlı hasta sayımız ama daha fazlasına ulaşmak için elimizden geldiğince hem kamu yararına yaptığımız kamu bilgilendirme çalışmalarıyla zaman zaman her türlü çalışmalarımızla ulaşmaya çalışıyoruz. LÖSEV olarak biz elimizden geldiğince hastalarımız ilk tanıyı aldığından itibaren onlara bir el uzatıyoruz. Yani biz bir aileyiz kavramını çok kullanırız. Bu ailelik sürecinde maddi yardım da yapıyoruz, ayni yardımda kuru gıda, et, kıyafet, kırtasiye yine aynı şekilde sosyal desteklerimiz çok fazla. Ülkemizde birçok kanser vakfı var. Bu kanser vakıfları tek yönlü bakarken biz ailenin bütün sorunlarına değinmeye çalışıyoruz. Eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz, moral etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

“Adımıza Para Toplayan Dolandırıcılar, Mahallelerde Geziyor, Biz Asla Para Toplamıyor, Bir Şey Satmıyoruz.”

Çok sık Bolu iline ziyaretler gerçekleştirip, onların yanında olduklarını hissettirdiklerini belirten Aslı Boynueğri; “. Bugün aynı zamanda ev ziyaretlerimiz vardı. Muhtar ziyaretleri, eczaneler, buralarda hep ziyaretlerimizi yaparak LÖSEV’İ anlatıp, lösemili çocukların yanında yetişkin kanser hastalarına da yardım yaptığımızı, onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Eczanelerle, muhtarlarla biz hastalarımıza ulaşabileceğimiz her kanalı ziyaret ediyoruz aslında. Bununda sebebi şu; hastalar en çok bu süreçte nereleri kullanıyorlar, eczaneleri kullanıyorlar. Eczaneyi bilgilendiriyoruz ki eczane bilir, hastanın ilaç alamama durumu ya da herhangi bir durumu olursa bu kanaldan ulaşmaya çalışıyoruz. Yine aynı şekilde muhtarlar bir mahallede bir hasta var mı, kanser hastası zor durumda mı, değil mi en iyi bilen onlardır diyerek yine aynı şekilde onları bilgilendirmeye çalışıyoruz. Resmi kurumlarımızı il sağlık müdürlükleri, hastaneler gibi onları zaten ziyaret ediyoruz. Yine aynı şekilde hastalarımıza ulaşma yöntemimiz hastaneler. Muhtarları yine şu yüzden ziyaret ediyoruz; bizim adımızı kullanarak adımıza para toplayan dolandırıcılar, mahallelerde geziyor. Muhtarlar mahallelerindeki esnafı, mahalle sakinlerini uyarırlarsa veya mahalle muhtarındaki bizim bir afişimiz onların dikkatini çekip, belki hani dolandırıcıların önüne geçmiş oluruz bu sayede, o yüzden de ziyaret ediyoruz.

 “Bağışları Sadece Banka Hesaplarımızdan ve 0 312 4470660 Nolu Numaradan Arayarak Yapabilirler.”

LÖSEV olarak hiçbir şekilde kapı kapı dolaşıp para toplamadıklarını vurgulayan Aslı Boynueğri bilgi paylaşımında son olarak; “Biz LÖSEV olarak hiçbir şekilde kapı kapı dolaşıp para karşılığı hiçbir şey satmıyoruz ve aynı şekilde elden para almıyoruz, kabul etmiyoruz. Bizim sadece gezme sebebimiz, hastalarımıza ulaşmak, bilgilendirme çalışmaları, bunun için biz il il gezeriz. Onun dışında biz kapı kapı dolaşıp para karşılığı bir şey satmıyor, para toplamıyoruz. Bağışlarımızı banka hesaplarımızdan LÖSEV’in kurumsal banka hesaplarının hepsinde LÖSEV’in resmi bağış ekranları var. Buralardan yapabilirler, aynı şekilde 0 312 4470660 nolu numaradan da arayarak yine aynı şekilde bağışlarını yapabilirler. Kumbara noktalarımız var. Bir dükkânda LÖSEV evinin kumbaraları da yine aynı şekilde küçük miktarlarda da olsa damlaya damlaya göl olur. LÖSEV kumbaraları olmadığına dair bir tereddüt şüpheniz varsa yine aynı şekilde bizi arayarak teyit edebilirsiniz. LÖSEV’in kumbarası ev şeklinde mavi, internete de yazdığınızda göreceğiniz LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı olarak yazıyor. Kumbaralarımızı da yine bu telefonlardan eğer tereddüdü olan varsa arayıp öğrenebilirler.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar