Ara

“KULÜPLER TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONASI” BOLU’DA GERÇEKLEŞTİ

 

“Bolu’da, “Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası”, 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

27-29 Nisan tarihleri arasında Bolu’da yapılanKulüpler Türkiye Şampiyonası’na 29 ilden 169 kulüp ve 1200 sporcu katıldı.

Karaçayır Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın ikinci gününde Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan’ın da katılımıyla açılış töreni gerçekleştirildi. Sporcuların salona girmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra sporcular şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı.

Açılış töreninin ardından açıklama yapan Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan; “Buradaki amacımız karateyi daha geniş kitlelere yaymak. Bolu’da düzenlenen Türkiye Kulüpler Şampiyonası’na 169 kulüpten 1200 sporcu katılıyor. Buradaki amacımız kulüplerimizin daha aktif olarak karatenin içinde yer almalarını sağlamak ve karateyi daha geniş kitlelere tanıtabilmek. Bu manada milli takım sporcularının katılmadığı ama diğer tüm sporcuların katıldığı bir organizasyon.” dedi.

Şampiyonanın son gününde ödül töreni gerçekleşti. Ödül almaya hak kazanan takımlara madalya ve kupalarını Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Spor Şube Müdürü Sadık Öztürk, Tesisler Şube Müdürü Turgut Kavuk takdim etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar