Ara

“Kültürlerarası Sanat Çalıştayı” Sergisi, Seben Konağı’nda Açıldı

 

“Kültürlerarası Sanat Projesi” 16-22 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılan Seben Çalıştayında ortaya çıkan eserlerin 2. sergisi, Seben Konağında ki sergi açılışıyla gerçekleşti.

Haber: Fatma Marmara

Yurtdışı ve Türkiye’nin çeşitli illeri ve Bolu sanatçılarının katılımıyla toplamda 5. olan “Kültürlerarası Sanat Projesi” 3. defa Bolu Seben İlçesinde, Seben Çalıştayı olarak gerçekleşmişti. Burada sanatçılar tarafından ortaya çıkarılan eserlerin 2. “Kültürlerarası Sanat Projesi Sergisi” Seben Konağında sanatseverlerin beğenilerine sunuldu.

Seben Çalıştayı sonrası 2. olarak Seben Konağında 03 Ekim 2017 Salı günü Saat 18.00 de açılan “ Kültürlerarası Sanat Projesi” Sanat Sergisine, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Bolu Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergi açılışında konuşma yapan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ: “  16-22 Eylül tarihleri arasında Seben Solaklar Kayaevleri’nde Türkiye’mizin değişik bölgelerinden ve Avrupa’dan gelen ressamlarımla beraber Seben’de bir Kültürlerarası Sanat çalıştayı düzenledik. Bu Kültürlerarası Sanat Projesinin 5.si, Seben’de düzenlenen de 3.süydü. Bu çalıştayda yapılan eserler geçtiğimiz günlerde Bolu İl Kültür ve Turizm Merkezi Sanat Galerisinde Sergilenmişti. Biz Seben Derneğimizin beyanatı üzerine onların bu şık, güzel mekânlarında da sergileyip Sebenlilerin sanata olan ilgisini, muhabbetini burada biraz daha pekiştirelim dedik. Seben Derneği Bolu Şubesi Yönetim Kuruluna ve Hanım Kolları Başkanı Emine Özdoğan Hanıma teşekkürlerimizi sunuyoruz. Birbirinden değerli eserler var. Burada emeği olan tüm ressam ve sanatçı arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”diye belirtti.

İki hafta süresince sanatseverlerin ziyaretine açık olacak olan serginin açıldığı Seben Konağına gelen konuklara Bolu Sağlık İl Müdürlüğü personelleri de “Anne Sütü ve Emzirmeye” dikkat çektiler. Ayrıca “Dünya Kalp Sağlığı Haftası” etkinlikleri kapsamında sergiye katılanların tansiyonlarını ölçerek kalp sağlığı farkındalığı oluşturdular.

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to ““Kültürlerarası Sanat Çalıştayı” Sergisi, Seben Konağı’nda Açıldı”

Yorumlar