Ara

Kişisel Gelişim

woman draws geometric shapes

elsefe Türkiye’de orta öğrenim bitirenler için bazen “lisenin en sıkıcı” derslerinden biri olabilir. Ancak günümüz insanı teknolojik yenilikleri buldukça, felsefeye olan ihtiyacının artmakta olduğunu da görüyor

Bu sayımızda sizlere, çeşitli kaynaklardan topladığımız bir demet felsefi bilgi sunuyoruz.

Umarım beğenirsiniz ve yararlanırsınız:

-BİR SORUNUNUZ VARSA KONŞUALIM…

Günlük yaşamımızda sizi çekemeyen insanlar olur. Birkaç senedir tanıdığınız, aynı ortamı paylaştığınız insanlarla bir otel lobisinde bir şeyler içersiniz. Konular açılır. İşte tam bu sırada sizi, arkadaş zannettiğiniz bir kişi köşeye sıkıştırır. Üst üste sorular sorar. Moraliniz bozulur.

Veya yoğun iş görüşmelerinin tam ortasında, aynı işyerinde çalıştığınız bir kişi sizi küçük düşürmek ister. Sizin haberiniz olmadan veya hissetmeden size savaş açmak ister.

Buna benzer durumlarda sizi insanların gözünde yüceltecek bir felsefenin atın cümlesini yazıyoruz. Not alın: “Şu anki davranışını ben herhangi bir şekilde üzerime almıyorum… Kişisel sorunların varsa, sana yardımcı olabilirim.”…

-SİZE DÜŞÜK FİYAT BİÇENLER…

İş, okul veya eğlence ortamında birileri sizi küçük görür. Size olduğunuzdan daha değersiz gördüğünü hissettirir. Hep bir basamak üste çımak ister. Hastalık derecesinde sizi taciz eder. Kırar, döker.

Üzülmeyin. Zira yüzyıllardır bilinen ama bizim belki de farkında olmadığımız bir gerçek var dır. Bu durumu şu veciz ifadeyle özetliyoruz: “Pazarda kendilerini olduğundan pahalıya satmak isteyenler, her zaman size düşük bir fiyat biçerler.”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar