Ara

Kişisel Bakım

Frau wird der Damenbart entfernt

 

Elbette her Kadın güzel görünmek ister. Pürüzsüz ve bakımlı cilt bayanlarımızın vazgeçilmezlerindendir. Bazen doğru bildiğimiz yanlışlar bizi hayal kırıklıklarına uğratabilir.
Çoğu insan genellikle cildini ihmal ediyor. Cilt bakımının kremle yeterli olacağını sanıyor ki cilt bakimi bunun çok daha üzerinde. Yapmamız gereken cilt yapısına göre ürünler
KURU CİLTLER İÇİN temizleyici olarak temizleme sütü veya alkol içermeyen jeller tercih edilmeli. Tonikler de alkolsüz olmalı.
YAĞLI VE KARMA CİLTLER İÇİN alkollü veya su bazlı jeller ve tonikler kullanılmalıdır. Nemlendiriciler de cildin yapısına göre olmalıdır.
Ayrıca bu tip ciltler problemli ise 2 ayda bir cilt bakimi yaptırılmalı, Haftada 1 veya 2 kez pelin ve maske uygulanmalıdır. Bunlara dikkat edilmesi ciltte parlaklık sağlaması ve derin temizlik için gereklidir.
KURU CİLTLER İÇİN DOĞAL MASKE: Bir yumurta sârisi ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın ve bir bezle kapatın. Bu şekilde on beş dakika bekledikten sonra önce ilik suyla sonar da soğuk suyla yıkayın.
KIRIŞKLIKLARA KARŞI
DOĞAL MASKE: Kaymak yada çığ süt ile soyulmuş 2 ila 3 dilim elmayı püre haline gelecek şekilde hazırlayın. Bunu cilde uygulayın ve bir bezle kapatın. On dakika bekleyin ve önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.
SİYAH NOKTALAR İÇİN
DOĞAL MASKE: 2 yemek kasığı yoğurt ile 1 tatlı kasığı limonu karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün en az on beş dakika bekletip durulayın. Cilt sağlığımız için dengeli beslenmeyi, su içmeyi ve güneşten korunmayı unutmayın.
Peki, vücudumuzdaki kıllardan nasıl kurtulabiliriz?
KILLARIN BÜYÜME
EVRELERİ:
Kılların oluşumu ve dökülmesi arasındaki süreçtir.
4 farklı evre bulunur.
1-Erken Büyüme Evresi (Early Anagen)
2-Büyüme Evresi (Anagen)
3-Geçiş Evresi (Kategen)
4-Dinlenme Evresi (Telogen)
Kılların alınımında geçiş evresi (kategen ) en uygun zamandır. Çünkü bu evrede
kıl kökleri zayıflamaktadır.
EPİLASYON YÖNTEMLERİ:
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok seçeneğimiz mevcuttur.
Sir Ağda Yöntemi: Tamamen bitkisel ve şeker yerine çam reçinesi içeren bir ürün olduğundan tüylerin zayıflamasını ve azalmasını sağlamaktadır. Özellikle yüz bölgesinde ince ayva tüylerinde sir ağdayı tercih etmenizi öneririm.
İğneli Epilasyon (Elektroliz) :Bu yöntemde çok eski ve doğru yapılırsa kalıcı sonuçlar elde edilir. Ağrılı bir yöntemdir ve dar alanlara yapılabilir.
Lazer Epilasyon: Lazer ışığıyla kıl kökünü tahrip etme yöntemidir. Doğru yapılmazsa özellikle ince tüyleri sertleştirip çoğaltabilir. Eğer ten renginiz açık ama tüyleriniz koyuysa çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Açık renkli tüyleri ve beyazları yok etmez. Toplam 6 ila 8 seans sonrası kıllarda azalma olabilir ama bu süreç kişinin hormon yapısına ve kıl yapısına göre değişir.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar