Ara

Kırgız, Kazak ve Türk Öğrencilere Taç Takıldı

 

Bolu Sandallar Bölge Yatılı Kız Kuran Kursu’nda hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerin Taç Giyme ve İcazet programı gerçekleşti.

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda 14.07.2018 Cumartesi günü saat 13.00 de başlayan Bolu İl Müftülüğü Sandallar Bölge Yatılı Kız Kuran Kursu hafızlık programında, hafızlıklarını tamamlayan Kırgız, Kazak ve Türk 26 öğrenci için “Taç Giyme ve İcazet Töreni” düzenlendi.

Törene Bolu Valisi Aydın Baruş’un Eşi Nagehan Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Eşi Güler Yılmaz, Bolu İl Müftüsü Orhan Genç, Kırgızistan ve Kazakistan Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Bolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Dernek Başkanı Mehmet Acar, müdürler, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı..

Protokol konuşmaları ve Kur-an tilavetleri ardından hafız olan 26 öğrenciye hocaları tarafından taç takıldı ve belgeleri verildi.

Taç takılmasının ardından Kırgızistan ve Kazakistan Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Bolu il Müftüsü Orhan Genç’e hediyeler verdi. Yine Bolu Valisi Aydın Baruş’un Eşi Nagehan Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Eşi Güler Yılmaz, Bolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Bolu il Müftüsü Orhan Genç tarafından da hafızlara ve hocalarına hediyeler takdim edildi.  Program 15 Temmuz’u anlatan kısa tiyatral gösterisi ile sona ererken, gelenlere yemek ikram edildi.

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar