Ara

Kadri Özcan “Palto” Oyunuyla Bolu’da Sahne Aldı

 

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Kadri Özcan, tek kişilik oyun haline getirdiği “Palto” ile Bolulu tiyatro sevenlerin karşısına çıktı.

Haber: Fatma Marmara

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün “Palto” isimli oyunu, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Kadri Özcan tarafından, Bolu İl Kültür ve Turizm Merkezi Gösteri Salonunda 18 Kasım 2017 tarihinde sahne aldı.

Kadri Özcan “Palto” adlı 1 saat 10 dakika süren tek kişilik oyunda, gösterdiği müthiş performans ve enerjisiyle Bolulu sanatseverleri kendisine hayran bıraktı.

Oyun sonrası basın açıklaması yapan Sanatçı Kadri Özcan: “ Bu oyunu ben adapte ettim. Gogol’ün önemli eseri “Palto” hikâyesini tek kişilik bir oyun haline getirdim. Sırbistan ve Belgrat’ta Uluslararası Monodrama Pandomim Festival’de oynadı. Berlin Uluslararası Türk Tiyatroları Festivali’nde oynadı. Şimdi de Türkiye’yi geziyor. Farklı bir yorum. Hikâyeyi baştan değil, sondan değil başka yerlerinden toplayıp getiriyor ve diyoruz ki o bildik hikâyeyi seyirciyle paylaşmak yerine, daha çok bir yolculuğa çıkarıp, aslında Akaki’nin kim olduğunu anlatmak hedefindeydik. Umarım başarılı olmuşuzdur.”diye belirtti.

Bolu Bölge Tiyatrosu organizasyonu ile Bolu’ya gelen Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Kadri Özcan’a, Bolu Bölge Tiyatrosu Yönetmeni Onur Yamak oyun sonunda çiçek takdim etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “Kadri Özcan “Palto” Oyunuyla Bolu’da Sahne Aldı”

Yorumlar