Ara

“Kadın ve Cumhuriyet” Kahvaltı etkinliği

 

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi “Kadın ve Cumhuriyet” temalı kahvaltıda etkinliğinde bir araya geldi.

“Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yılı Kutlamaları” kapsamında Bolu’da Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi’nin düzenlediği “Kadın ve Cumhuriyet” temalı kahvaltı etkinliğinde Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi Başkanı Ayşegül Hande Dağdeviren bir konuşma yaptı.

Ardından Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi Kurucusu ve Eski Başkan Prof. Dr. Fatma Sırmatel “Tarih Boyunca Türk Kadını” konulu konuşma yaptı. Üyelerden Avukat Fatma Kubilay “Nafaka Kanununda Yeni Düzenlemeler” konusunda bilgi verdi.

Başkan Ayşegül Hande Dağdeviren konuşmasında; “Binlerce yıldır sahip olduğumuz bu topraklarda milli kimliğimizle, ana dilimizle, insana yakışır, onurlu bir şekilde yaşayabilmek için bir avuç mermiyle, süngüyle, çarıkla, yırtık eski üniformayla uğrunda çok acılar çekilerek, çok ağır bedeller ödenerek elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlamaları kapsamında düzenlediğimiz kahvaltı etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz..

Amacı sadece bu cumhuriyete borcunu ödemek olan bizlerin tek çabası kadınların ve kızların gelişmesine, güçlenmesine katkıda bulunmak çünkü biliyoruz ki 96 yıl önce bu topraklarda doğan güneş kendi gücünü bilen, eğitimli, donanımlı kadınlarla her gün doğmaya devam edecek çünkü kadındır insanları, toplumları, dünyayı doğuran.

Etkinliğimize katılarak pırıl pırıl genç kızlarımızın eğitimine sağladığımız katkıya destek olduğunuz için, bu taptaze hayatlara dokunup onların hayatlarında fark yarattığınız için hepinize çok teşekkür ederiz.”diye ifade etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar