Ara

Kadın Kolları Başkanları 8 Martta İstanbul’da Buluşuyor

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında “İllerin Kadın Kolları Başkanları Kürsüde Konuşuyor” temalı programda, derneklerin kadın kolları başkanları İstanbul’da Konuşacak

Bolu Küplüce Köyü Dernek Başkanı Münevver Ateşoğlu organizasyonunda “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında Türkiye ve yurtdışında bulunan derneklerin kadın kolları başkanları ve yönetim kurulları 08 Mart 2020 Pazar günü saat: 13.00- 17.00 arası Üsküdar Gençlik Kültür Merkezi’nde (Kısıklı) bir araya gelecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında buluşacak olan derneklerin kadın kolları başkanları aynı zamanda bu buluşmaya yöresel kıyafetleri ile gelecek olup, yine herkes kendi yöresine ait bir ürünü yaparak getirecek ve burada tadımının yapılmasını sağlayacak. Ayrıca etkinlik kapsamında 4 sanatçı gelecek olup, ayrıca kadın liderler kürsüde konuşma yapacaklar.

Bolu Küplüce Köyü Dernek Başkanı Münevver Ateşoğlu etkinle ilgili bilgi paylaşımında; “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir etkinlik yapıyoruz. Türkiye genelinde ilk defa böyle bir etkinliğe imza atacağız.  ‘İllerin Kadın Kolları Başkanları Kürsüde Konuşuyor’ temalı etkinliğimizde şuan 25 il ve 3 ülke olarak devam ediyoruz. Bu etkinliğin içeriği de şu herkes bu etkinliğe gelirken yöresel kıyafetlerini giyip gelecekler. Hatta kadın kolları başkanlarımız kürsüye çıkarken yönetimiyle birlikte kürsüde kendilerini tanıtacaklar. Yörelerine ait kıyafetlerini tanıtacaklar ayrıca etkinliğe gelirken herkes yöresine ait bir çeşit ürün getirecek ve ürününü burada tanıtmış olacak.  Açık büfe şeklinde kendi servisimizi yapacağız. Bolu olarak Bolu Küplüce Köyü Derneği olarak bu görevi üstlendik.”diye belirtti.

Başkan Münevver Ateşoğlu; “Bir bayan başkan olarak hep şunu anlattım, kürsüden de anlatıyorum bunu. Ben dernek başkanı olduğum için hep protokolde oturdum. Beylerin beni konuşturmama aralarına almama gibi bir durumu olmadı, yasal bir dernek olduğumdan dolayı. Bu etkinliklerde hanımları izledim. Onlar etkinliklerde, derneklerde güzel yemekler, güzel kıyafetler, örf ve adetleriyle önde olurken bir tanıtımda ya da kürsüde başkanlarla birlikte etkinlikte asla başkanların yanında olmadılar, hep bir geride kaldılar. Bu bana çok dokundu. O nedenle böyle bir etkinlik yapma gereği duydum. Kadın dernekleri başkanlarımız olarak 5 ille başladık, şuanda 25 ilin katılımı var. Ayrıca yurtdışından da Makedonya, Arnavutluk ve Türkmenistan gelme durumları var. Tabi şuan tehdit oluşturan Corana virüsü nedeniyle ülkelerinden çıkış yapabilirlerse onlarda bize katılacaklar. Etkinliğimizde 4 sanatçımız bizimle birlikte olacak. Sivaslı Nazo, Karahan Özer, Çerkez Kızı Rüya Eren ve Onur Aydın, kendilerine şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Programımızda yer alacak olan dernekler ise şöyle:

-Bolu Küplüce Köyü Derneği,

-İstanbul Bolulular Derneği,

-Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu,

-İstanbul Yozgatlılar Federasyonu,

-Morcepkenli Güçlü Kadınlar Derneği,

-İstanbul Bolu Mengenliler Derneği,

-Tuzla Bolulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği,

-İstanbul Akdağ Madenililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği,

-Sinop Aile ve Dostluk Eğitim Kültür Derneği,

-Kastamonu İli Çatalzeytin İlçesi Yenibeyler Köyü Kültür Dayanışma Derneği,

-Sultangazi Çankırılılar Derneği,

-Sivas Yıldızeli Kaman Köyü Kalkındırma ve Eğitim Derneği,

-Sivas Yıldızeli Kızıl Köyü Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği,

-Tokat İli Killik Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,

-İstanbul Gastronomi Aşçılar Derneği,

-Divansay Bolu Dörtdivan Sosyal Yardımlaşma Derneği,

-UMED Uluslararası Mesleki ve Eğitim Derneği,

-Sultangazi Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği,

-SUSİDER Yön. Kurl.

-İSİED (İstanbul Sanayici İşadamları Esnaf ve Sanatkarlar Derneği,

-İstanbul EF_DER

-Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği,

-Bolu Göynük Sarıcalar Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneği,

-Şırnak Aşçılar Derneği,

-Yeniçağa Yardımlaşma Derneği.

İletişim: 0 216 531 16 21

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar