Ara

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, BM ve TÜRKEN’i ziyaret etti

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, TÜRKEN’i ziyaret etti-Yılmaz:”Üniversite sınavının yapıldığı bir gün, otobüs durağında, sivil insanların, masum gençlerin hedef alındığı bir saldırı””Dünyanın dört tarafında artan bu şiddet ve terör olayları, umarım müslüman
NEW YORK (AA) – Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve beraberindeki heyet, ABD’de faaliyet gösteren TÜRKEN Vakfı’nın New York’taki merkezini ziyaret etti.

Birleşmiş Milletler bünyesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek bir dizi toplantıya katılmak üzere New York’a gelen KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Ensar Vakfı ile TÜRGEV’in öncülüğünde kurularak ABD’deki öğrencilere hizmet veren TÜRKEN Vakfı’nın New York’taki merkezini ziyaret etti.

TÜRKEN Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Behram Turan ve yönetim kurulu üyesi Memiş Yetim tarafından karşılanan heyet, toplantı öncesi, Ankara’da gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşu sırasında bir vakıf öğrencisi Fatiha suresi okudu. Anma töreninin ardından konuşan KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, artık ideolojilerin ve fikir ayrılıklarının bir tarafa bırakılarak, birlik olma zamanının geldiğini söyledi.

Yılmaz, ”Üniversite sınavının yapıldığı bir gün, otobüs durağında, sivil insanların, masum gençlerin hedef alındığı bir saldırı. Umarım bu sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört tarafında artan bu şiddet ve terör olayları, müslüman coğrafyanın aklını başına getirir. Ve bir şekilde bu coğrafya üzerine düşeni yerine getirir. Bugün bakıyorsunuz Avrupa Birliği’ne üye hiçbir ülke birbiriyle savaşmıyor artık. Savaşmayı bırakın, birbirinin herhangi bir düşkünlüğünde omuz veriyor. Burada barışı getirecek olan Batı medeniyeti değil, İslam medeniyetinin kendisi olmalıdır. ” diye konuştu.

Konuşmasında KADEM’in çalışmaları hakkında bilgiler de veren Yılmaz, New York’ta temsilcilik açma planlarının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar