Ara

İşte Trump’ın kabinesi

ABD medyası başkan seçilen Trump’ın kritik bakanlıklardan Rudy Giuliani’nin ismini, Adalet Bakanlığı, Newt Gingrich de Dışişleri Bakanlığı koltuğu için geçtiğini duyurdu.

ABD’nin 45’inci başkanı Donald Trump’ın zafer konuşmasında özellikle teşekkür ettiği ve taraftarlarına alkışlattığı bazı mesai arkadaşlarının önemli pozisyonlar için favori olduğu konuşuluyor. İşte dünyanın merak ettiği dışişleri bakanlığı koltuğundan, “Türkiye’nin Fetullah Gülen talebi” konusunda adını çokça telaffuz edeceği Adalet Bakanlığı koltuğuna kadar, Trump’ın olası atamaları:

Rudy Giuliani Adalet Bakanı Rudy Giuliani’nin ismi, Adalet Bakanlığı koltuğu için geçiyor. Olası bir atama durumunda, Giuliani’nin ismi, “Fetullah Gülen’in iade talebi sürecinde” de sıkça dile getirilebilir.

Michael Flynn Güvenlik Danışmanı: Korgeneral rütbesiyle Amerikan Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olan Flynn, Donald Trump’ın kampanyası sürecinde, ordu mensuplarıyla buluşmalarında önemli rol üstlenmişti.

Newt Gingrich Dışişleri Bakanı: Amerika’nın bir numaralı diplomasi koltuğu için ismi geçen Newt Gingrich, Washington çevrelerinde “hırçın” bir muhafazakar olarak tanınıyor.

Reince Priebus Özel Kalem Müdürü: Donald Trump’ın Özel Kalem Müdürlüğü için en büyük aday, henüz 44 yaşında olan Reince Priebus. adı konuşuluyor.

– Chris Christie Ticaret Bakanı: Cumhuriyetçi Parti’den başkan adaylığı başarısızlığa uğrayınca, Trump’ı destekleyen New Jersey Valisi Chris Christie’nin ismi bir çok önemli pozisyon için geçiyor.

– Jeff Sessions Savunma Bakanı:Alabama Senatörü olan Sessions’ın ismi Pentagon’un yeni bir numarası olarak geçiyor.

– Steven Mnuchin Hazine Bakanı: Trump’ın bu koltuk için işaret ettiği Mnuchin, Wall Street’te bilinen bir isim.

 

 

aksam

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar