Ara

İşte ödem attıran 9 yiyecek!

İşte vücuttaki ödemi atan yiyecekler…

1. İçerisinde az miktarda yağ bulunduran yoğurt en yaygın kullanılan ödem atıcılardan birisidir. Yoğurdun içinde yer alan probiyotikler isminde olan bir dizi yararlı bakteriler, yoğurdun ödem sökmesine imkan tanımaktadır. Bilhassa kahvaltıda 1 tabak yağsız yoğurt tüketmek, kısa zaman içerisinde ödem söktürücü olarak etki eder.

2. Bolca lifli özelliği ile ananas adındaki tropikal meyve de ödem söktüren en tesirli meyvelerden birisidir. Günlük ananas bulma olanağınız yoksa ananas suyu da etken bir ödem atıcıdır. Bu yüzden ananas suyu da tüketebilirsiniz.

3. Nar tüketmek veya nar suyu içmek, ödem gidermek için tercih edilebilecek en sıhhatli yöntemlerden biridir. Nar hem antioksidanlar açısından varlıklı ve bağışıklığı kuvvetlendirici, aynı zamanda ihtiva ettiği meyve enzimleri ile ödem attırıcı tesire muktedirdir.

4. Bolca kivi yemek bedenin hem elektrolit stabilizesinin dengeli olmasını mümkün kılar bununla beraber ödem atıcı tesir meydana getirir.

5.En doğal ödem sökme metodu sık sık su içmektir. Herkes tarafından bilinenin tersine bolca su kullanımı, ödem atıcı tesire muktedirdir. En azından gün içerisinde 3 litre su içmeye itina gösterin. Bu sayede hem metabolizmanız süratlenir bununla beraber bedendeki aşırı ödem kolay bir şekilde atılır.

6. Bilhassa buğu banyosu, fin hamamı, sauna soğuk su ile duş almak benzer önlemler de bedenden ödemleri söker. Spor yapmak da ödem sökmenin natürel bir metodu olarak herkes tarafından bilinir.

7. Yemeklerinizde sodyum ihtiva eden yiyecekleri ve bilhassa tuzu azaltın. İyot bünyede ödem tutucu tesire muktedirdir.

8. Meyan kökü tarzı nebatsal kök sıvı gıdaları ödem çoğaltıcı içeceklerdir. Ek olarak kola içmek de ödeme sebep olur.

9. Meyankökü ihtiva eden besinler, içki, kola ve tatlı besinler bünyede ödeme sebep olabilirler. Bunlardan uzak durmaya çaba gösterin.

CNNTürk

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar