Ara

İl Dışından Gelerek Bolu’da Hırsızlık Yapan 4 Kişi Yakalandı

 

İl dışından gelerek Bolu’da hırsızlık yaptıkları tespit edilmiş, 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince, 11.09.2019 günü sabah saatlerinde İlimiz Merkezinde bulunan 3 farklı ikamette meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda olaylara karışan şüphelilerin İl dışından gelerek İlimizde hırsızlık yaptıkları tespit edilmiş, aynı gün içerisinde L.I., M.G., P.K. ve R.L. isimli 4 şüpheli yakalanmış, şüpheli şahısların üzerinde yapılan aramada 29.000 TL değerinde telefon ve bilgisayar, 7.190 TL değerinde altın ve ziynet eşyası, 2100 TL değerinde güneş gözlüğü, 1.150 TL değerinde kol saati, 200 TL tutarında bozuk para, kapı açmaya yarayan 2 adet maymuncuk, 2 adet kapı göbeği alyanı, 1 adet tirbişon, 1 adet keski, 1 adet İngiliz anahtarı, 1 adet tornavida ve 2 adet eldiven ele geçirilmiş, ele geçirilen malzemelere Savcılık kararı ile el konulmuş, çalınan malzemeler sahiplerine teslim edilecek olup, yakalanan 4 şüpheli gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şüphelilerin Çanakkale, Ankara ve Kırşehir İllerinde de ikametten hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilmiş, M.G. isimli şahsın 7 ayrı suçtan aranması ve kesinleşmiş 6 yıl 2 ay hapis cezasının olduğu, L.I. isimli şahsın 1 suçtan aranması ve 5 yıl hapis cezasının olduğu yapılan inceleme sonrası tespit edilmiştir. Olaylarla ilgili tahkikatlar devam etmekte olup 4 şüpheli şahıs 13.09.2019 günü sabah saatlerinde mevcutlu olarak Adliyeye çıkartılacaktır.

Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalarımız aralıksız devam etmekle birlikte, vatandaşlarımızdan gelen öneri, şikayet ve ihbarlar gecikmeksizin değerlendirmeye alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”diye belirtildi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar