Ara

‘İklim İçin Biz Varız’ Deklarasyonunu İmzalandı

 

Bolu Belediyesi’nin de yer aldığı 24 belediye ‘İklim İçin Biz Varız’ deklarasyonunu imzaladı.

350 Türkiye ve Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi UN SDSN Türkiye ortak girişimi ile İstanbul’da gerçekleştirilen, İklim için Kentler Çalıştayı ve İklim Eylem Planı Eğitimi’ne katılan Bolu Belediyesi’nin de yer aldığı 24 belediye, ‘İklim İçin Biz Varız’ deklarasyonunu imzaladı.

İklim krizinin kentlerde yaşanan en büyük sorunlardan biri olduğu gerekçesi ile İstanbul’da düzenlenen “İklim İçin Kentler Çalıştayı’na” Bolu Belediyesi’ni temsilen Temizlik İşleri Müdürü Gülden Özaydın’ın katıldığı organizasyon, ortaklaşa imza altına alınan ‘İklim İçin Biz Varız’ deklarasyonu ile sona erdi.

Madrid’de devam eden BM İklim Değişikliği Zirvesi (COP25) sırasında açıklanan deklarasyon, Türkiye’deki belediyelerin de dünyanın geri kalanında olduğu gibi iklim acil durumuna kayıtsız kalamadıklarını gösteren ilk taahhüt belgesi olduğu için tarihi önem taşıyor. Türkiye’deki belediyeler de Paris İklim Anlaşması’nın küresel ısınmayı 1.5°C sınırında tutma hedefine yönelik çalışmalarda bulunacaklarını taahhüt etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar