Ara

Hong Kong’a giden Türk uçakta soyuldu

Dubai’den Hong Kong’a giden Mustafa Saci isimli Türkiye vatandaşının çantasında bulunan yüksek meblağda döviz ve 2 adet lüks saat çalındı.

TOPLAM 1 MİLYON 71 BİN LİRA
Saatlerin 230 bin lira değerinde olduğunu belirten Saci, uçakta toplamda 1 milyon 71 bin lira zarara uğradığının altını çizdi.

Adı açıklanmayan havayolunun uçağın iniş yaptığı sırada hırsızlığı farkeden Mustafa Saci havaalanı polisine durumu bildirdi. Olayla ilgili soruşturma açan polis saat ihracatçısı olan adamın çalınan parasını ve saatlerini bulamadı.

Hong Kong Uluslararası Havaalanı polisi 2015 yılının ilk 10 ayında toplamda 68 kabin hırsızlığı vakası yaşandığını ve toplamda 1 milyon 778 bin lira değerinde (4 milyon 830 bin Hong Kong doları) para ve değerli eşyanın çalındığını açıkladı.

Kabin hırsızlarının her yıl daha da arttığını belirten polis yolcuları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

HIRSIZLAR NE ZAMAN HAREKETE GEÇİYOR
Polis, hırsızların genellikle koridor tarafında oturduğunu ve yolcuların uyudukları ya da tuvalete gittikleri zamanlarda çantalardaki değerli eşyaları aldıklarını belirtti.

Geçen yıl Kasım ayında, Hong Kong merkezli Dragon AIR havayolu şirketiyle uçan bir Çin vatandaşı kabin hırsızlığı yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Yapılan incelemede hırsızın First Class bilete sahip olduğu ve 3 bin lira değerinde nakit çaldığı anlaşılmıştı.

 

 

ensonhaber

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar