Ara

Hacı İbrahim Mutlu’nun “İyilik Yürek İster” İsimli Kitap Çıktı

 

Seyyah Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun “İyilik Yürek İster” isimli kitabı çıktı.

Bolu Geredeli gezi yazarı Hacı İbrahim Mutlu’nun “İyilik Yürek İster” isimli  kitabı Fecr yayınevi baskısıyla çıkarak, raflarda yerini aldı.

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Gezi dalında Yılın Yazarı” ödülünü aldığı  “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın” isimli kitabın da yazarı olan Hacı İbrahim Mutlu, başta Afrika ülkeleri olmak üzere, pek çok ülkeye yardım ulaştıran ekiplerin içinde görev almaya devam ediyor. Hayatın bu yönünü ve gördüklerini kitaplarında kaleme alarak, oralarda yaşanan gerçekleri gün yüzüne çıkartıyor.

Arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdiği iyilik hareketini, yaşanmış olayları kitaplarında toplayıp, 2. kitabını çıkartarak, “İyilik emek ister, iyilik fedakârlık ister, iyilik gece gündüz demeden çalışmak ister.”diye belirten Seyyah Yazar Hacı İbrahim Mutlu, yoksulların sadece karnını değil, aklını ve gönlünü de doyurmak gerekliliğini belirtiyor.

Yardımsever insanları, dünya meselelerine sadece cüzdanlarıyla değil, gönüllüleriyle de bakmaya çağırmak olduğunu vurgulayan yazar Mutlu, yaşadığı topraklardan başlamak üzere, mazlum coğrafyaların yürek çırpıntılarını duymanın sorumluluk sahibi olmak olduğunu belirtiyor.

Ekmek, su ve sağlık götürülen mazlum coğrafyalara, ilim, fikir, doğru düşünce ve sağlam bakış açısı da taşımanın önemine değinen Seyyah Yazar Hacı İbrahim Mutlu, Afrika genelinde, yeraltı ve yerüstü kaynaklarının misyonerlik adıyla talan edilmesine karşı, gelecek nesillere “yerli ve millî” olmanın, bağımsız ve sömürüye karşı durmanın gereğini de hatırlatıyor. Dinleri değiştirilmeye çalışılan mazlumlara, mücadele azmi ve yol haritasının “İyilik Yürek İster” isimli kitabında olduğunu vurguluyor.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar