Ara

Güneydoğu Avrupa Birliği Ülkeleri Bolu Seben’de Toplandı

 

Güneydoğu Avrupa Birliği Ülkeleri Oryantiring Bahar Toplantısı Bolu’nun Seben ilçesinde yapıldı.

Güneydoğu Avrupa Birliği Ülkeleri (SEEOA) Oryantiring Bahar Toplantısı için 8 üye ülkenin federasyon başkan ve temsilcileri 07 Nisan Cumartesi günü Bolu’nun Seben ilçesinde bir araya geldi.

Bolu Belediyesi ev sahipliğinde bir araya gelen Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Slovenya, Makedonya, Bulgaristan, Almanya ve Kıbrıs federasyon başkan ve temsilcileri ile SEEOA Başkanı Veysel Güler, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la Bolu Seben Gölü tesisinde toplantı yaptılar.

“Hedefimiz önümüzdeki yıllarda Bolu’yu bir kamp merkezi haline getirmek.”

SEEOA Başkanı Veysel Güler toplantının açılış konuşmasında; “Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Federasyonları Birliği Başkanları olarak, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri kimliğine sahip olan 8 ülkeden katılan misafirlerimizi, federasyon başkanlarımızı ve teknik delegeleri ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlk defa organizasyonunu yaptığımız bu bölgemizde hedefimiz önümüzdeki yıllarda Bolu’yu bir kamp merkezi haline getirmek. Onun için bu arkadaşlarımızı davet ettik. Birazdan araziye çıkıp, bizzat arazide koşarak arazinin ne kadar Oryantiring için önem arz ettiğini görecekler. Bizim içinde bu çok büyük bir referans olacak. Ağızdan ağza yapılan promosyon en iyi promosyondur mantığıyla kendi ülkelerinde bu bilgileri bizzat kendi ağızlarından kendi insanlarına anlatmaları, bizim çok fazla miktarda paralar yayıp, broşürler dağıtmamızdan çok daha önemlidir diye değerlendiriyorum.”dedi.

SEEOA Başkanı Veysel Güler, gelen konukların Bolu ile ilgili görüşleri konusunda ki soruya ise “Boluyla ilgili çok pozitif geribildirimler verdiler. Dünya şampiyonasının çok rahatlıkla yapılabilecek tarzda bir doğaya sahip olduğunu ifade ettiler. Bu da bizi oldukça memnun etti ve daha çok çalışmamız gerektiğinin itici bir gücü oldu.”diye belirtti.

“Sporun her branşının kamp merkezi olsun istiyoruz.”

Gelen heyete Seben Gölü arazisi gezdirildikten sonra konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “ Oryantiring Federasyonunun yurtdışı temsilcilerini ağırlamaktan memnunuz, mutluyuz. Bolu coğrafya itibariyle %65’i ormanlarla kaplı bir bölge. 200 kadar göl, göleti var. onlardan bir tanesi de bu göl. Tarımsal arazisi fazla olmayan, onun için bu şehrin sağlık kenti, spor kenti, üniversite kenti olsun istiyoruz. Dolayısıyla böyle bir şehirdesiniz. Sporun her branşının kamp merkezi olsun istiyoruz. Hem merkezimizde, hem ilçelerimizde sıcak su kaynağı olarak çok ciddi kaynaklarımız var. Dolayısıyla sağlık kenti anlamında da burası önemli bir yer olacak. Bu coğrafyamızda oryantiring federasyonu başkanımız sayesinde etkinlikleri yapıyoruz.”diye belirterek konuşmasına devam etti.

“Oryantiring Federasyonları olarak kamplarınızın Bolu’da yapılmasını istiyoruz.”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Tabi sizinde buraya gelmeniz bize büyük bir onur verdi, şeref kattı.  İnşallah bölgemizin, Avrupa’nın ve Türkiye’nin müşterek organizasyonlarına ev sahipliği yapmak için bekliyoruz. Oryantiring Federasyonları olarak kamplarınızın Bolu’da yapılmasını istiyoruz. şehir halkı ve şehir belediye başkanı olarak bu konuda ev sahipliği yapacağımızın sözünü veriyoruz. Bu konuda birlikte hareket etmek bizi sevindirecektir. Biz yapılacak organizasyonlarda daha ekonomik organizasyon olmasıyla ilgili üzerimize ne düşerse, bunların tamamını yapacağımızı bilesiniz. Böyle güzel coğrafyada, böyle güzel insanları misafir etmekten tekrar onur duyduğumuzu ve hepinize tekrar hoş geldiniz dediğimizi ifade ediyoruz. Eğer kaymak isterseniz yan tarafımızda Kayak Merkezimizde hazır. Dört mevsimin doyasıya yaşandığı bir ildesiniz. İki tane kayak merkezimiz var. Biri normal kayak, birde mukavemet kayak merkezimiz var. 2023 yılı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı. Eğer 2023 yılı Dünya Şampiyonası Organizasyonunu Türkiye’de yaparsanız, hem Türkiye’ye, hem bize onur vermiş olursunuz.”diye ifade etti.

Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “Güneydoğu Avrupa Birliği Ülkeleri Bolu Seben’de Toplandı”

Yorumlar