Ara

Gülezler Konağında BGSD Sergi Açtı

 

Bolu Görsel sanatlar Derneği’nin “2017 yılı 2. Sergisi” Bolu Gülezler Konağı’nda Açıldı.  

Haber: Fatma Marmara

Bolu Görsel Sanatlar Derneği Üyesi 20 sanatçının, 50 adet eserinden oluşan “2017 Yılı 2. Sergisi” 03 Kasım 2017 Cuma günü saat: 17.30’da Bolu Gülezler Konağı’nda açıldı.

“2017 Yılı 2. Sergisi” açılışına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bamer Müdürü AİBÜ Eğ. Fak. Yar. Doç. Dr. Azize Yasa,  A.İ.B.Ü G.S.F. Resim Böl. Bş. Prof. Dr.Hakkı Engin Giderer, Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Namdar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyeleri, resmi kurum müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

SANATÇI GÜZEL DÜŞÜNEN VE ÜRETEN KİŞİDİR

BGSD Başkanı Tülin Esen Sergi açılış konuşmasında; “ Gülezler Konağı, hem tarihi geçmişi ile hem de dernek merkezimizin konak içerisinde yer almasından dolayı bizim için özel bir mekan. Bolu Görsel Sanatlar olarak derneğimiz tarihi konağa yakıştı. Gülezler Konağı verimli ve başarılı çalışmalarımızın yeni adresi. Bu, Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve AİBÜ Yar. Doç. Dr. Azize Yasa’nın katkılarıyla gerçekleşti. Kendilerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. El beynin uzantısıdır. Sanatçı güzel düşünen ve üreten kişidir. Değerlidir ve değeri bilinmelidir. Özel bir teşekkürde birbirinden değerli eserleriyle sergimize katkıda bulunan üyelerimize, renginiz, ışığınız, ruhunuzun aydınlığı bol olsun” diye belirtti.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK PARK PLANLAMASI BOLU’DA OLACAK

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: “ Burası üniversiteye verildiği için üniversite ile birlikte aynı mekanı kullanıyorsunuz. Asıl önemli olan birbirinizi severek, birbirinize destek olmanızdır.  Önümüzdeki süreçlerde bunlar biraz daha artacaktır. Ben, Bolu’nun aynı zamanda kültür şehri olacağına inanıyorum. Türkiye’nin en büyük park planlaması Bolu’da olacaktır. 140 dönümlük şehir meydanı aynı zamanda kültür meydanı olarak mütalaa ettiğimiz bir alan. Bunu hep beraber yapma şansımız var. Adliye binasını bu amaçla aldık.  Adliye binasının organizasyonunu hep birlikte yapmamız lazım. Bu konuda sizlere de çok şey düşüyor. Kültür ve sanatla uğraşan insanların mekanı bir adliye binası mekanı kadar büyümüş olacak. Bunu Bolu’nun projesi haline getirecek olanda sizlersiniz.” diye belirtti.

SANATA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

BAMER Müdürü Yar. Doç. Dr. Azize Yasa konuşmasında; “BGSD ile burada birlikte olacağız. Burada yapılan bu faaliyet ile sizi burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bizim yetiştirmek istediğimiz bir insan tipi var. O da sanattan anlayan, kendini ifade edebilen, gördüğünü duyduğunu yorumlayabilen, hem kendini hem de çevresini eleştirebilen, duygularını ifade edebilen ve bunun sonunda da mutlu olan insan tipi. Bunun içinde sanata çok ihtiyacımız var. Öğrencilerimizi, halkımızı sürekli sanatla buluşturmalıyız, bir araya getirmeliyiz.” diye belirtti.

SERGİDE ESERİ BULUNAN SANATÇILAR

Tülin Esen, Muhammet( Mehmet) Alagöz, Ayşe Yamaner, Özlem Süzen, Ferda Hınca, Fatma Marmara, Yüksel Marmara, Hamza Canbaş, Naciye Bozacıoğlu, Cemal Güney, Sabiha Gökçe, Mehmet Namdar, Ümit Kozan, Şenol Şenay Özer,  Şenol Karakaya, Yasemin Külahlıoğlu, Şefik Ay, Berna Bürgeç, Saadet Söyleyici Yasa

“2017 Yıl Sergisi”, BGSD üyelerinin atölye çalışmalarını da yaptığı yeni adresi olan Gülezler Konağı’nda 1 hafta boyunca sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

  

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “Gülezler Konağında BGSD Sergi Açtı”

Yorumlar