Ara

GÖYNÜK 1. CİTTASLOW TÜRKİYE FESTİVALİ

 

Cittaslow Göynük’ün ev sahipliğinde düzenlenen “Göynük 1. Cittaslow Türkiye Festivali” büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti.

Bolu’nun ilçesi Cittaslow Göynük’ün ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen 1. Cittaslow Türkiye Festivali 29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında ilçenin hamam önü meydanın da Türkiye ve yavru vatan Kıbrıs’tan Cittaslow kentleri belediyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

1.Cittaslow Türkiye Festivali, 29 Haziranda “Miras Mutfaklar” başlığı altında gerçekleşen 3. Cittaslow Türkiye Eko-Gastronomi Kongresi ile başladı.

Cittaslow Uluslararası Başkan Yardımcısı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Cittaslow Kentleri Belediye Başkanları ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Hamam önü meydanında kurulan sakin kentlerin stantlarının açılış töreni ile devam eden festivalde kurulan resim stantları ve mutfak atölyeleri katılımcıları tarafından büyük ilgi gördü.

Festivalin akşam programı, şehir giriş takından İBB Kent Orkestrası Mehteran Takımı eşliğinde “Festival Yürüyüşü” ile başlayıp, akabinde festivalin açılış töreni ve protokol konuşmaları ile devam etti. Halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin yer aldığı akşam programı yerel sanatçımız Erkan Pekmez’in konseri ile sona erdi.

2.gün programı “Sakin Kentlerin Yöresel Tatlı Yarışması” ile başlarken Bolu Fotoğraf Sanatçılarının “Göynük Fotoğrafları Sergisi” açılışı ve fotoğraf sunumu, Göynük Belediyesi mihmandarları eşliğinde festival katılımcılarının “İlçemizi Tanıyalım Yürüyüşü” ile devam etti. Hilal Koçyiğit gösterili “Kendimden Bugüne Masallar” adlı masal anlatımı gösterimi ile başlayan akşam programında çekimleri ilçede gerçekleşen “Osmanlı Mahalle Kültürü” Gala gösterimi ise katılımcılar ile vatandaşların yoğun ilgisiyle izlendi. Program Halk Oyunları gösterileri ve “Utku&Hazal Gitar Dinletisi” ile sona erdi.

Festival süresince Cittaslow kentlerinin mutfak atölyeleri ve stantlarında hazırlanan yöresel ürünler ve tatlar festival ziyaretçilerinin beğenisine sunulurken, festival şehir merkezinde düzenlenen “Yavaş Yaşam Bisiklet Turu”, “Anne Çocuk Mutfak Etkinliği ’nin” ardından gerçekleşen “Festival Ödül Töreni” ile sona erdi.

2.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar