Ara

GİYİM TARZINDA BURÇLARIN ETKİSİ

GİYİM TARZINDA BURÇLARIN ETKİSİ
Berrak bir gecede, şehrin ışıklarından uzakta, uçsuz bucaksız gökyüzü, adeta  binlerce minik pırlantanın ışıldadığı simsiyah bir kadife gibi görünür gözümüze. Bu muhteşem manzara içindeki  gök cisimleri ve onların hareketleri bir yandan Tanrı’nın yaratma gücüne hayranlığımızı aratırken diğer yandan biz farkında olalım ya da olmayalım yaşamımızı doğrudan etkiler.

 

İşte yaşadığımız harikulade evrendeki bu muazzam gücün insan karakteri ve yaşamındaki etkisini anlayabilmemizi Astroloji bilimi sağlar. Astroloji, dendiğinde aklımıza ilk gelen şey ise burçlardır. Aslında bu bilimin  bizi ilgilendiren kısmı da burçlar  ve burçların bize kazandırdığı özelliklerimizdir.

 

Burçlar kimliğimizin önemli bir parçasıdır. Bundan dolayı değil midir ki, yeni tanıştığımız birinin nerdeyse isminden önce burcunu öğrenmek isteyişimiz. Burçlar, karakterimizi doğrudan belirlediği gibi, iş hayatımız, kariyerimiz, eş seçimimiz, nelerden hoşlandığımız, uğurlu sayılarımız hatta giyim stilimiz ve modaya bakış açımızda da büyük ölçüde etkilidir.

 

Her burcun kendine has bir beden yapısı, tarzı ve karakteristik özelliği olduğu yıllar boyu yapılan derin araştırmalarla tespit edilmiştir. Kimi burçlar klasik, kimileri sportif, kimisi seksi, kimisi de çocuksu giyinmeyi sever.

Eğer sizde burcunuzun giyim tercihinizdeki etkilerini merak ediyorsanız bu yazımızda burçların giyim tarzınıza etkilerini inceleyebilir ve Astro stilinizi keşfedebilirsiniz.

 

 

 

 

KOÇ (21 Mart- 20 Nisan)

Ateş grubundan olan koç burcu kadını, özellikle giysileriyle dikkati çekmeyi sever, bu onlar için başlı başına bir zevktir. Ayrıca bu konuda onu eleştirenlerin ne düşündüğünü de hiç mi hiç umursamaz. Dolabının yarısı kırmızı, diğer yarısı da turuncu, sarı gibi pırıltılı renklerle doludur. Çalışkan ve hırslı yapısı koç kadınını her an farklı yerlere sürükleyebilir, o yüzden topuklu yerine babet, tarzı oradan oraya koşturacağı rahat ayakkabıları tercih eder. Temelde spor tarzları olan koç kadınları gömlek, ceket, kanvas ve kot pantolon giymeyi sever ve titizlikle seçtikleri kostümlerinde detaylara oldukça önem verir. Aksesuar konusunda ise seçimleri hikâyesi olan ve mesaj veren küçük objelerden yanadır.

 

 

Boğa (21 Nisan- 20 Mayıs)

Yönetici gezegenleri Venüs, boğa burcu kadınına doğuştan zarafet ve estetik konusunda torpilli davranmıştır. Boğalar nerde ne giyeceklerini iyi bildikleri gibi, alımlı, bakımlı ve temizdirler. Boğa kadını için uyum sihirli kelimedir. Ayrıca toprak grubundan olan boğa burcu kadını tam bir doğa tutkunudur, bu yüzden de  giysilerinde çoğunlukla mavi, yeşil, sarı ve toprak renklerini tercih eder. Kıyafetleriyle aralarında duygusal bir ilişki kuran boğa kadınları giysilerini özenle saklar ve uzun yıllar kullanırlar. Onlar ne giyerse giyinsin kaliteye büyük önem verirler. Bu nedenle de en lüks markalardan giyinmeyi severler. Yine de mantığı bir an olsun elden bırakmadıkları için indirim zamanlarını sabırla beklerler ve nerede hangi marka yüzde kaç indirime girmiş yakından takip ederler.

 

 

 

İkizler (21 Mayıs- 20 Haziran)

Hava grubundan olan İkizler burcu kadını, tıpkı hava gibi müthiş bir hızlı değişebilir. Onlar için her gün yeni bir maceradır denebilir. İkizler kadını bir türlü hangi rengi daha çok sevdiğine ve giyineceğin karar veremez. İkizlerin en belirgin diğer bir özelliği her şeyden çok çabuk sıkılmasıdır. Sürekli yeni bir şeyler alır ve eskilere dönüp bakmaz bile. Bu da dolabının hiç giymediği giysilerle dolup taşmasının en büyük sebebidir. Kıyafet seçimi konusunda oldukça cesur davranan ikizler kadını, herkesin kolayca giyemeyeceği kıyafetleri  bile büyük bir rahatlıkla giyinebilir. Abartılı ve bol renkli giysileri tercih etseler de, her an fikirlerini değiştirip farklı bir stille de karşınıza çıkabilirler. Aslında  ikizler burcu kadının moda ve tarz seçimleri  genellikle o günkü ruh hallerine bağlıdır.

 

Yengeç (21 Haziran- 20 Temmuz)

 

Son derece duygusal yengeç kadını, bu duygusallığını giyimine de yansıtır. Moda onlar için iç dünyalarını  yansıtacakları güzel bir araçtır. Su grubundan olan yengeçler sürprizlerle doludur. Onların içinde her zaman başka bir dünya vardır. Moda dünyaları da tıpkı hayalleri gibi geniştir, herkesten ve her şeyden esinlenebilir. Ayrıca yengeç kadınını anlatmak için eskilere dönmek doğru olur, şu aralar zirve çağını yasayan Vintage tarzı tam onlara göredir. En çok sevdiği rengin beyaz olduğunu da söylemeliyim, çünkü ona göre beyaz renk, saflığı ve temizliği sembolize eder. Seksi görünmeyi sever, bu nedenle de pudra tonlarını, pembe, lila renklerini, çiçekli giysileri, tülleri, dantelleri ve uçuşan var yok arası incecik  giysileri tercih eder.

 

Aslan (21 Temmuz- 20 Ağustos)

Ateş grubundan olan aslan burcu kadını hiç bir zaman yerinde duramaz, her zaman etrafına güneş gibi ısı ve enerji saçar. Dişiliklerini ön plana çıkartmayı seven aslanlar, girdikleri tüm ortamlarda bütün gözlerin üzerinde olmasını ister. İlgi çekmek onlar için çok önemlidir. Onların renk tercihleri, içlerindeki enerjiyi dışa yansıtabilecek sarı, kırmızı ve turuncu gibi ateş renkleri ve bunu dengeleyecek olan toprak renkleridir. Aksesuar olarak ne varsa takip takıştırır hatta tüm aksesuarları aynı anda kullanabilirler ama yaratıcılığı ve zekâsı sayesinde, asla kötü bir görüntü vermezler.

 

Başak (21 Ağustos- 20 Eylül)

 

Düzen başak kadınını tarif eden yegane sözcüktür. Başak kadını öylesine düzenlidir ki, gömleklerin, tişörtlerin, pantolonların, eteklerin kısacası tüm giysilerinin dolaplarında ayrı ayrı bölmesi olabilir. Genellikle renk tercihini toprak renklerinden yana kullanan başaklar, krem, kahverengi, lacivert ve  mavi gibi renklere de ayrıcalık tanır. Çoğunlukla dolapları klasiğe yakın fazla gösterişli olmayan giysilerle dolu olsa da tüm seçimlerini son derece modern ve zarif hale getirmeyi başarırlar. Şıklığını yeşim taşından ve inciden yapılan aksesuarlar ve deri ürünler ile tamamlamayı seven başak kadını, seçtiği her parçanın birbiri ile uyumuna büyük dikkat gösterir. Onlar için önemli olan her şey ayrıntıda gizlidir.

 

 

Terazi (21 Eylül- 20 Ekim)

Güzelliğine çok düşkün olan terazi kadını her zaman bakımlı, zarif ve giyim tarzı ile büyüleyici görünmek ister. Bu yüzden, modayı ve trendleri yakından takip eder. Giyimine verdiği önemin gerçek nedeni ise kendi ışıltısını ön plana çıkartmak, farklılığını vurgulamaktır. Aslında duru ve temiz bir güzelliğe sahip terazi kadınının bu kadar uğraşmasına da hiç gerek yoktur, zaten güzelliğini burcunun  yönetici gezegeni olan Venüs’ten almıştır. Hava grubundan olan terazi kadını giysilerinde kesinlikle uyuma ve ahenge önem verir. Teraziler, uçuk renklere bayılsa da dolabını senenin moda olan renk ve kıyafetleriyle doldurur. Şapkalar, değişik gözlükler, çekici aksesuarlar, ince kumaşlar ve transparan kıyafetler tam onlara göredir.

 

Akrep (21Ekim- 20 Kasım)

 

Zodyak’ın gizemli burcu olan akrepler çok alımlı ve seksi olurlar. Bu yüzden siyah, mor, gece mavisi ve koyu kırmızı  tonlarıyla kendilerini her zaman daha iyi ifade ederler. Su grubuna dâhil olan akrepleri bakışlarından ve tavırlarından, kadınsı seçimlerinden, ince ve narin yapılarından tanıyabilirsiniz. Popülerliği seven akrepler, modayı da yakından takip ederler ve ön planda olmaya, ilgi görmeye bayılırlar. Kararsızlıkları onları alışverişte her zaman zorlar, ancak seçtikleri sonunda hep dişiliklerini ön plana çıkaran seksi ve şık giysiler olur.

 

Yay (21 Kasım- 20 Aralık)

Hayata eğlence, macera gözüyle bakan yay kadını, gezmeyi, partilere katılmayı, sosyal olmayı çok sever. Sürekli farklı ortamlara katılır, bu yüzden de en geniş gardırop çeşitliliği ondadır. Ama yay kadınları, kendilerini asla rahatsız hissetmek istemezler bu nedenle de  sportif giyim tarzını tercih ederler. Zodyak’ın gezgin burcu olan yaylar, bir çok kültürü de tanımayı araştırmayı sevdikleri için, etnik giysilere oldukça meraklıdır. Tarihi aksesuarları ve şifalı taşları seven yay kadını, mistik konulara ve felsefeye büyük ilgi duyar. Yaylar üzerinde taşıdıkları her şeyin bir anlamı, değeri olmasını çok önemserler. Bu yüzden de  marka düşkünlükleri yoktur. Onlar asla moda kurbanı olmaz. Atletik ve genelde ince vücut yapısına sahip olan yaylar kobalt mavi, sari, bej ve uçuk pembeleri çok iyi taşırlar.
Oğlak (21 Aralık- 20 Ocak)

 

Gelenekçi ve geçmişine çok bağlı olan oğlak kadını, antikaya olan büyük ilgisinden dolayı çoğunlukla tarihsel simgeleri olan ya da tarihi  anlam taşıyan aksesuarları tercih eder. Toprak grubu üyesi olan oğlaklar, kıyafetlerini kolay kolay atamaz, eskitemez ve oldukça da tutumlu olduğu için de gardırobunu öyle sık sık yenilemez. Ayrıca çok zeki olan bu burcun kadınları, uzun vadeli planlar konusunda çok başarılıdırlar, bu yüzden sezonluk değil tüm yıl hatta yıllarca giyebilecekleri, modası geçmeyecek kıyafetleri almaya özen gösterirler. Onlar için giyimde önemli olan pratikliktir. Saatler boyunca hazırlanmak onlara göre değildir. Detaylara boğulmak yerine genel görünüşte zarif olmayı tercih ederler.

 

Kova (21 Ocak- 20 Şubat)

 

Kova kadını; orijinal, kendine güvenen, entelektüel ve kesinlikle  sıra dışıdır. Kovalar adeta ünlü olmak için doğmuşlardır. Asla zamanın gerisinde kalmazlar, hatta gelecekte yaşarlar diyebilirim. Sıra dışı ve entelektüellikleri de buradan gelir zaten. Bir çok modacı, kitleleri arkalarından çok rahat sürükleyebilen bu yenilikçi burçtan çıkar. Onlar hep gelecekte yaşadıkları için ünlü olmayı başarmış bir kova asla gündemden düşmez ve  her zaman yeni bir şeyle karşımıza çıkar. Bu burcun kadını alışverişe çıktığında henüz kimsenin üstünde olmayanı bulup çıkaracaktır. Parfüm ve çanta merakı oldukça fazla olan kovalar renkleri kullanmaktan korkmaz. Onlar renklerin kadınıdır. En çok tercih ettikleri renkler elektrik mavisi, gümüş ve altın tonlarıdır. Hayattan zevk almayı bilen kovalar her zaman genç görünür ve geç yaşlanırlar.

 

Balık (21 Şubat- 20 Mart)

 

Balıklar romantik, duygusal, sezgileri güçlü, hayalci ve kesinlikle sempatiktirler. 6.hisleri çok kuvvetli olan balık kadınının  hayal dünyası da  oldukça geniştir.  Bu nedenle onlar çoğunlukla hayal ettikleri kıyafetleri alırlar. Balıklar vücudumuzda ayakları simgelerler, bu nedenle  balık kadını  için ayakkabı çok önemlidir. Kıvrımlı vücut hatlarına sahip balıklar kilo almaya çok müsaittirler bu nedenle de sık sık alışverişe çıkmak zorunda kalabilirler. Uçuşan kumaşlar, aqua tonları, ve desenleri balık kadını için idealdir. Bir balık kadınından kıyafetini ödünç vermesini istediğinizde olumsuz yanıt alırsanız şaşırmayın, çünkü onlar kıyafetleriyle aralarında duygusal bir bağ kurarlar ve asla ayrılmak istemezler.

Tuba Edman

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar