Ara

Geleceğin Küçük Şefleri Mengen Aşçılık Beceri Atölyesinde

 

Mengen Aşçılık Beceri Atölyelerinde geleceğin küçük şefleri yetişiyor.

2023 vizyonu çerçevesinde Mengen ilçesinde bulanan ilkokul ve ortaokul öğrencileri, Bolu Mengen Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pastane Beceri Atölyesinde öğrenerek ürünler ürettiler.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Beceri atölyeleri için çocuklara seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu atölyeler sizin çocuklar. Haydi, yeteneklerinizi bu atölyelerde keşfedin. Düşünmek, tasarlamak, üretmek için. Açılmamış kanatların genişliği bilinmez. Açalım kanatlarını çocuklarımızın. Vakit gelmiştir” demesiyle başlayan Beceri Atölye çalışmaları Mengen Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam ediyor.

Mengen ilçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci konuyla ilgili açıklamasında; “Bakanlığımızın 2023 vizyonu çerçevesinde ilçemizde bulanan ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz atölye çalışmalarında bulunmak üzere Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan Pastane Beceri Atölyesi’nde atölye çalışmasını başlattık. İlk çalışmamızı Mengen Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri ile gerçekleştirdik. Bu çalışmalarda bizlere yardımcı olan Aşçılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Elarslan, Cumhuriyet İlkokulu Müdiresi Bahire Gürgör’e, öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Bu atölye çalışmamız devam edecektir.”diye ifade etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar