Ara

Gazeteciler Cemiyetinden Bolululara Türk Bayrağı Asma Daveti

 

Bolu Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu vatandaşları ev, işyeri, cadde ve sokaklara Türk Bayrağı Asmaya Davet Ediyor.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, Bolu Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada; ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım! Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner aşarım, yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.’

Kahraman Türk Ordusu, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yukarıdaki dizelerinde ifadesini bulan bir anlayışla, ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek ve ülke güvenliğimizi tehdit eden PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.

Şairimiz Arif Nihat Asya, ‘Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü’ diye başlayan ve “Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim, yeryüzünde yer beğen, nereye dikilmek istersen, söyle seni oraya dikeyim” diye tamamlanan ‘Bayrak’ şiirinde, egemenliğin, onurun, barışın, huzurun, geleceğin ve güvenliğin sembolü olan Türk bayağının önemini vurgulamıştır.

Bu kutsal bayrağı bugün şanlı ordumuz, ülkemiz için bizim huzurumuz için Suriye’nin kuzeyinde dalgalandırmaktadır. Böyle günler kenetlenmemiz, bir olmamız, iri olmamız ve diri olmamız gereken günlerdir.

Bu amaçla Suriye’de bizler için bayrağımızı dalgalandıran şanlı ordumuza yalnız olmadıklarını göstermek için, vatandaşlarımızı evlerimize, iş yerlerimize, cadde ve sokaklarımıza Türk bayrağı asmaya davet ediyoruz. Fırtınalar dursun yana yol verin Türk’ün bayrağına….
Saygılarımızla…

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar