Ara

Fatih Metin Bolu Basınıyla Bir Araya Geldi

 

Bolu AKP Belediye Başkan Adayı Fatih Metin Bolu basın mensuplarıyla Gazelle Resort Spa Otelde kahvaltıda bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında düzenlenen kahvaltıya AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AK Bolu Belediye Başkan adayı Fatih Metin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, partililer ve Bolu basın mensupları katıldı.

“Eleştirmek Bizim Açımızdan da Olumsuz Değil, Olumlu Bir Şeydir.”

Kahvaltı sonrası, hayatında emeğe çok önem verdiğini belirterek sözlerine başlayan Bolu AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Av. Fatih Metin; “Emek çok kutsal bir kavram, dolayısıyla her alanda emek sarf eden bütün emekçileri de bu vesileyle saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Gazeteci düşündüğünü, bildiğini, gördüğünü samimiyetle yazmalı ve ifade etmeli.’ diyor. Sizlerde bu güne kadar bu ülkü dâhilinde hareket ettiniz. Tabi biz siyasetçiler olarak da sizlerden şunu bekliyoruz. Objektif ve tarafsızlık bu bizim için çok değerli. Adalet kavramı her yerde önemli, siyasetçi olarak, idareci olarak bizlerin yaptığı işlerde adil olmamız gerekiyor. Ama aynı şeyi muhatap olduğumuz ve mesai arkadaşı olarak gördüğümüz basın mensuplarından da beklediğimi ifade etmek isterim. Tabii ki eleştirilmek siyasetçinin yaptığı işin gereğidir. Eleştirmek bizim açımızdan da olumsuz değil, olumlu bir şeydir. Ama bu eleştiri doğru haber, doğru bilgi ışığında olması, objektif ve tarafsız olması gerektiğini düşünüyorum ve bu anlayışta da olduğunuza yürekten inanıyorum zaten.”diye ifade etti.

“Proje Tanıtım Töreni Olacak.”

Şubat ayının ilk haftasında ‘Proje Tanıtım’ töreni olacağını belirten Başkan adayı Av. Fatih Metin; “Bütün yapmış olduğumuz faaliyetlerde, çalışmalarda siz değerli arkadaşlarımın katkısıyla, haberleştirmesiyle vatandaşımıza bir çok hizmetimizi iletme imkanımız oldu. Bir çok duyuruyu yapma imkanımız oldu. Vatandaşla iletişimimizde, seçmenle iletişimimizde sizlerin çok büyük köprü vazifesi var. Bunun bilincindeyiz, onun için hepiniz ayrı ayrı çok değerlisiniz. Allah nasip ederse sizlerle açık yüreklilikle, şeffaf bir yönetim tarzıyla yine beraber olacağız inşallah. Bolu Belediye başkanlığı nasip olduğu takdirde yenilikçi ve katılımcı yönetim anlayışıyla bir belediyecilik arzu ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği üzere gönül belediyeciliğini esas alan bir belediyecilik anlayışını ortaya koymaya çalışacağız. İlkesel olarak ‘ hizmet gerektir, gönül almak yeterliliktir.’ Biz belediye başkanlığını böyle görüyoruz.”diye ifade etti.

“Bugün Bizim Sorunlarımızın da Konuşulacağı Bir Gün.”

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu konuşmasında; “Bugün bizim için çok özel bir gün. Bugün bizim için mesleki açıdan en önemli değerli günü. Belki yılda birkaç defa kutluyoruz ama bugün en önemlisi. Çünkü çalışanların gazetecilerin günü, inşallah ilerleyen yıllarda da hep birlikte oluruz. Tabii ki bugün bizim sorunlarımızın da konuşulacağı bir gün. İktidarın medya çalışanlarının sorunlarına daha çok eğildiği bir dönem geçirmemiz, daha özgür haberler yapmamız gerekliliğiyle, gerçekten gazeteci olduğu için hapiste olan insanların çıkması ümidiyle, diyorum. Bolu basınının, bu birlik ve beraberliği gösterdiğiniz için sizlere de çok teşekkürlerimi sunuyorum.

“Vicdanınızla, Kaleminiz Arasında Gidip Gelmeniz Yüklendiğiniz En Önemli Görev”

Bolulu gazeteci kardeşlerimin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Ak Partim adına kutluyorum diye belirterek konuşmasına başlayan AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın; “Zor bir iş, bulunduğunuz mevsimsel koşullara atıf yapılarak ifade edilmemesi gerektiği yani karda, yağmurda, çamurda çalışanlar olarak belki ifade edilmemeniz gerekiyor. Bunlar sabit koşullarınız. Ama bununda ötesinde bence çok daha zor olan bir şey, Bolu gibi küçük yerlerde herkesin birbirini tanıdığı mekanlarda ne kadar saklasanız da ne kadar kendinizi gizlemeye göstermemeye çalışsanız da şahsınızın ve ailenizin, bütün efradınızın bilindiği ortamlarda vicdanınızla, kaleminiz arasında gidip gelmeniz bence yüklendiğiniz en önemli görev, en önemli sorumluluk. Ben Bolu’daki bütün kardeşlerimin vicdanlarıyla, doğrularla, kalemleri arasında sevdikleriyle sevmedikleri arasında yani duyguları arasında bu köprüyü en güzel şekilde kurduklarına inanıyorum. Onların vicdanlarına, merhametlerine verilen emekleri, gösterilen çabaları emanet ediyorum. Onların emanete ihanet etmeyeceğini canı gönülden biliyorum, tekrardan hepinizi saygıyla selamlıyorum.”diye ifade etti.

Konuşmaların ardından sorular cevaplandırıldı ve ardından katılanlara AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Fatih Metin tarafından hediyeler verildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar