Ara

Evlilik anılarını Japon Bahçesi’nde ölümsüzleştiriyorlar

Kırşehir’in Kaman ilçesindeki Kalehöyük Arkeoloji Müzesi yerleşkesine yapılan Japon Bahçesi, gelin ve damatların fotoğraf çektirmek için tercih ettiği doğal platoya dönüştü.

Japon Prens Tomohito Mikasa’nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına ve bölge halkına rekreasyon alanı oluşturulması amacıyla yaptırdığı bahçede, Japonya’dan getirilen bazı bitkiler de yetiştiriliyor.

Kaman’da düğün fotoğrafı çeken Yusuf Uçar, AA muhabirine, Çağırkan köyündeki Japon Bahçesi’nin özel günlerin ve evlilik yapacak çiftlerin fotoğraf çektirdiği doğal stüdyo haline geldiğini söyledi.

Yaklaşık 5 bin yıllık Anadolu tarihiyle ilgili eserlerin yer aldığı Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’nin yanındaki Japon Bahçesi’nin hem Kırşehir hem de çevre il ve ilçelerden gelin damatların uğrak yeri olduğunu ifade eden Uçar, “Günümüzde fotoğraflar yaygın şekilde dış çekimde yapılıyor. Japon Bahçesi, bölgede çiftlerin en çok tercih ettiği yerlerinin başında geliyor. İlçeye 10 kilometredeki Japon Bahçesi, özellikle hafta sonları mutlu günlerini ölümsüzleştirmek isteyen çiftlerin uğrak yeri oluyor.” dedi.

 

aa

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar