Ara

Eserleri Cumhurbaşkanlığında devlet büyüklerinin duvarlarını süslüyor

Bolu Ekspres, Bolu Takip ve Amerika`da yayın yapan  Sultan Magazine &Media gazeteleri yazı ailesinden Ressam Fatma Marmara’ın yağlı boya tabloları, devlet büyüklerinin duvarlarını süslüyor.

Ressam Fatma Marmara’nın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’da 3 adet tablosu bulunuyor.

Ressam Fatma Marmara’ya ait “Göynük ve Kule” adlı eserde Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan tarafından, zamanın başbakan olan, şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a 25 Nisan 2012 tarihinde hediye verildi. 2 Ayrı tablosundan   “Osmanlı Devlet Arması” ve “Sarıkamış” Tabloları Cumhurbaşkanımıza 2017 Yılında Amerika’da TASC (Turksh Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi) Tarafından alınarak, hediye edilmişti.

26 Mayıs 2018 Göynük Akşemseddin Etkinliği, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan tarafından, TC. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ‘ ye   “ Göynük” adlı yağlıboya tablosu takdim edildi. Yine Fatma Marmara’nın, Bolu Milletvekili Arzu Aydın’da “Merada ki Atlar Tablosu” ile eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan şuan Şanlı Urfa Milletvekili Eşref Fakıbaba’da “At” isimli tablosu bulunmaktadır.

Ayrıca sanatçının Seben Çalıştayında Yaptığı “Solaklar Vadisi” tablosu Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ Tarafından, 23 Şubat 2016 Tarihinde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a verilmiş olup,  “Gölcük” Adlı eseri de Yine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın odasının duvarını süslemektedir.

Gazeteci, yazar Sanatçı Fatma Marmara, edebiyat dünyasına da katkı sağlamıştır. Eğitimci Yazar Ayşe Gülten Kırıcı’nın kitaplarının kapak resimleri de yapan sanatçının“Minnoş” pastel tablosu “Minnoş” kitabın kapağında, “Kar taneleri” pastel tablosu “Kar taneleri” ve “Kurdeleci Kız” pastel boya eseri “Kurdeleci Kız” kitaplarının kapağında yer alıyor.

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar