Ara

ERKAN BEKMEZ İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARTI

10994

Bolu – Göynüklü ses sanatçısı Erkan Bekmez, Bolu ve Göynük yöresel türkülerinden oluşan ilk albümünü çıkarttı.

Güzel sesi ve güçlü yorumu ile aranan sanatçısı Erkan Bekmez’in dört türküden oluşan albümü Cinan Müzik tarafından çıkarılıp, müzik marketlerde ki raflarda yerini aldı.

Erkan Bekmez’in, TRT Müzik İnternet partalından da dinlenebilen albümü sevenleri tarafından büyük ilgi görüyor. “Evlerim Evlerim, Melek Hanım, Değirmen Tepesi” gibi Türküleri’nin yanı sıra kendi bestesi olan Köroğlu’nun Torunuyuz oyun havası da yine bu albümünde yer alıyor.

Bolu – Göynük Kaymakamlığı tarafından kendine Teşekkür Ödülü verilen Erkan Bekmez; İstanbul- Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitim almış olup, yine o yıllarda Amir Ateş,  Ayhan Haksal, Alaattin Pakyüz gibi değerli hocalardan dersler aldığını ifade etti. Daha çocuk yaşlarında çevresinde bulunanların kendinden hep türkü söylemesini istediklerini ve o küçük yaşlardan beri de türkü söylediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Albüm çıkışı ile en büyük hayalimi gerçekleştirdim, inşallah yüce Rabbim mahcup etmez” dedi.

Mütevazı, sevgi dolu kişiliği ile tanınan, geçtiğimiz günlerde İstanbul Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Bolulu Rasim Aydın’ı ( Ama Rasim) anma etkinliklerinde sahne alan Erkan Bekmez salonu dolduran konuklar tarafından yoğun ilgi ve beğeni gördü.

Haber: Fatma Marmara

Albümü dinleyebileceğiniz linkler

https://itunes.apple.com/tr/album/koroglunun-torunuyuz/id960066237?i=960066528&ign-mpt=uo%3D4

https://www.ttnetmuzik.com.tr/#/album-Koroglunun_Torunu-343969

110059

Share this:

İlginizi Çekebilir