Ara

“En Güvenli Yer Burasıdır.”

 

Başkan Yılmaz, Hayır Çarşısında “Yaptığınız hayrın kime gittiğini biliyorsunuz.”diye anlattı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İmarethane Sosyal Tesisinin hizmet binasıyla ilgili bilgi paylaşıp, 10 Ağustos 2018 Cuma günü saat: 14.00’de yapılacak olan açılışa halkı davet ederek, “En güvenli yer burasıdır. Yaptığınız hayrın kime gittiğini biliyorsunuz” dedi.

Cuma günü açılışı gerçekleşecek olan ve yenilenmiş yüzüyle vatandaşlara hizmet vermeye devam eden Bolu Belediyesi Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İmarethane Sosyal Tesisinin hizmet binasıyla ile açıklama yapan Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Burası ‘Hayır Çarşısı’, Hayır Çarşısını da en azından görmüş oldunuz.  Hayır Çarşısını ilk kurduğumuzda yukarıdaki küçük bir odadan ibaretti. Oradan buraya geldi. Şuan yeni şekline de geçti. Burası artık örnek bir yer haline dönüştü. İnşallah önümüzdeki, süreçte de burada günde en az 1500 insana yemek çıkıyor. Sağlık açısından problemi olanların evlerine yemek gidiyor. Onların yıkaması yapılıyor. Temizliği yapılıyor. Rehabilitasyon veriliyor. Artık onların her derdiyle dertban olan bir iliz. Sağlık açısından problemli olan insanlarımızla..  Bunu da belediye olarak biz öncülük yapıyoruz ama sağlık müdürlüğü işin içinde. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı işin içerisinde. Üniversitemiz işin içerisinde. Kızılay işin içerisinde.. Yani devletin bütün kurumlarıyla bunu yapıyoruz.” Dedi ve devam etti.

Başkan Yılmaz; “Tabi burada herkese yiyecek verebiliyoruz. Herkese giysi verebiliyoruz. Bunun belediye bütçesine çok büyük bir yükü olmadığını da bilesiniz. Bu kim sayesinde? Hamiyet sever Bolu ve Bolu dışındaki doğru işi yaptığımızı bilen firmalar tarafından sağlanıyor. Önümüzde de kurban bayramı geliyor. Kurban bayramında da herkesin payını buraya talep ediyoruz. En güvenli yer burasıdır. En emin olunan yer, nereye gittiği bilinen. Siz Bolu Belediyesi hayır Çarşısına bir kravat hediye ederseniz 5 yıl sonra kime gittiğini sorarsanız size bunun cevabını verebiliriz. Böyle güvenli bir yerde herkesin kurban payına talibiz, garibanlar adına. Herkesin kestiği kurbanların derisine ve kellesine talip olduğumuzu ifade ediyorum. Sizin sayenizde bunun herkese duyurulmasını istiyoruz. ” diye konuştu. Haber: Fatma Marmara

İmarethane Sosyal Tesisi yeni yüzüyle hizmetinizde

İmarethane Sosyal Tesisimiz yenilenen yüzüyle hizmetinizde. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir…Tarih : 10 Ağustos 2018 CumaSaat : 14.00Adres: Aktaş mh. Öney sk. No: 1 Bolu (Katlı otopark altı)

Posted by Bolu Belediyesi on Tuesday, August 7, 2018

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar