Ara

“Dünyanın Tadı” ile “Dünyayı Geziyorum” Bolu ve İlçelerini Çekti

 

“Dünyanın Tadı” ve “Dünyayı Geziyorum” programlarının çekimleri Bolu’da gerçekleşti.

Kanal 7 ekranlarının severek izlenen Yasin Esirgenç’in sunduğu dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı “Dünyanın Tadı”  programı çekimleri ile eşi Özlem Esirgenç’in sunduğu tarihi turistik yerlerin tanıtıldığı “Dünyayı Geziyorum”  programının çekimleri Bolu ili ve ilçelerinde yapıldı.

İlimizde ve ilçelerinde hizmet veren sektörler ile yine ilimiz ve ilçelerine ait tarihi ve turistik yerlerde gerçekleşen çekimler 2 hafta sonra ekranda seyirciyle buluşacak.

Bolu’da gerçekleşen çekimlerde ilk olarak İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Turizm Otelcilikte gerçekleşti. Burada Bolu yöresel yemekleri ile ilgili tarifler ve yapılışları hakkında bilgiler verildi.

Çekimlerin 2. Gününde ekip önce Bolu Gölcük Gölü’nü ardından Çepni’de bulunan Akkayalar Travertenleri’ni gezdi. Aynı gün “Dünyanın Tadı” ve “Dünyayı Geziyorum” ekibi Yörem Mantı’da Bolu mantısı, kıkırdaklı mantı ve kabak cezeryesinin yapım aşamalarının çekimlerini yaparak, bu yöresel lezzetlerin tadına baktılar. Ardından Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı Semra Baykır ve Şb. Müdürü V. Zekiye Tütüncü Aydın mihmandarlığında Kanal 7 program ekibi Kartalkaya’ya çıkarak burada da yine Bolu’nun güzelliklerinin çekimlerini gerçekleştirdi.

“Dünyanın Tadı” ve “Dünyayı Geziyorum” program yapımcılarına Bolu’nun tarihi ve turistik yerleri, kültürü, Bolu mutfağı ile ilgili bilgilendirmeleri Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı.

Kanal 7 konuk ekibi bundan sonraki programında ise 20 Şubat Perşembe günü Bolu’nun ilçesi Mengen’de, ardından Cuma ve Cumartesi günlerinde ise Abant Gölü, Mudurnu ve Göynük ilçelerinde gerçekleşecek olan çekimlerinin ardından Bolu’dan ayrılacaklar.

“3 Tane Kanalda Yayınlanacak ve 3 Hafta Boyunca Bolu Tanıtımı Olacak.”

“Dünyanın Tadı” programının yapımcısı ve sunucusu Yasin Esirgenç Bolu ziyaretleri ile ilgili duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Kanal 7’de yayınlanan ‘Dünyanın Tadı’ programı için Bolu’ya geldik. Bolu’yu lezzetleriyle beraber tadacağız. Bolu’nun doğasını tarihini ve yemeklerini tarifleriyle beraber izleyicilerimizle paylaşacağız. 3 hafta boyunca Kanal 7’de 15.15’te yayınlanan ‘Dünyanın Tadı’ programında Bolu’yu göstereceğiz. Programımız Kanal 7, Kanal 7 Avrupa ve Ülke Tv.de yayınlanıyor. 3 tane kanalda yayınlanacak ve 3 hafta boyunca güzel bir Bolu tanıtımı olacak.”diye belirtti.

“Bulunmaz Bir Şehir, Ben Herkesi Bolu’ya Davet Ediyorum.”

Yasin Esirgenç konuşmasının devamında; “Eşim Özlem Tunca Esirgenç ve Yakup Can, Kamerada Erdal Şahin’le birlikte dünyayı geziyoruz biz. Her hafta dünyanın farklı bir ülkesinde bazen de Türkiye’deki şehirlere gidiyoruz. Ana konu yemek gibi ama sadece yemekleri değil, gittiğimiz şehirlerin doğal güzelliklerini, gezilecek yerlerini, tarihi, kültürel yerlerini de gösteriyoruz. Bolu’da bugün Gölcük ve Akkaya Travertenlerini gördük, bizi şaşırttı. Pamukkale Travertenleri gibi burada da travertenler var ve travertenler donmuş. O da çok ilginç bir görüntü oldu, sıcak termal suyla, donmuş travertenler ilginç bir görüntü oluşturuyor. Çok güzel görüntüler aldık. Eminim izleyicilerimiz beğenecek ve geleceklerini düşünüyorum. Kartalkaya’ya da çıkacağız. Şuanda kış turizmi malumunuz. Mengen ilçesine, Abant Gölüne, Mudurnu ve Göynük ilçelerine de gideceğiz. Burası İstanbul’a yakın Ankara’ya yakın, İstanbul -Ankara arasında ulaşımı kolay, tarihi, doğal, kültürel güzellikleri üzerinde barındıran ve aynı zamanda lezzetleriyle bulunmaz bir şehir. Ben herkesi Bolu’ya davet ediyorum.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar