Ara

“Dünyanın Renkleri” New York’ta

Türk fotoğraf sanatçısı Koray Kasap’ın “Dünyanın Renkleri” adlı sergisini Brooklyn Belediye Binası’nda açtı

Türk Amerika Gençlik ve Eğitim Vakfı’nın desteği ile Brooklyn Belediye Binası’nda açılan sergide 30 eser fotoğraf meraklılarıyla buluştu.

Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams’ın katılımıyla yapılan açılış öncesinde sanatçı Koray Kasap, üç saat süren bir fotoğrafçılık eğitimi verdi. Eğitime katılan fotoğrafçılara sertifikaları da açılış sırasında Başkan Adams tarafından dağıtıldı. Adams’ın takdirname verdiği sanatçı Kasap da Brooklyn Belediye Başkanı’na sergideki eserlerinden birini hediye etti.

Açılışın ardından soruları yanıtlayan Koray Kasap, gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. New York’ta Türklere yönelik bir fotoğraf okulu açmayı planladığını belirten Koray Kasap, “Böyle etkinliklere daha fazla ihtiyaç var. Eğitimi herkes sevdi ve güzel sorular sordular. Onur duydum. Sevindirici bir şey” dedi.

Kasap, eserlerini internet ortamında ve sosyal medyada paylaşmayı fazla tercih etmediğini ifade ederek, “Ben sanatımı çok paylaşan birisi değilim. İlk defa bir sergi açıyorum. Bunun başlangıç olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Gecede Scott Wilson ve Group Efendi, Türk Sanat Müziği eserleri seslendirilirken, keman sanatçısı Sevile Muminzhanova da davetlilere Türk şarkıları icra etti.

(AA)

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar