Ara

 “Dünya Kız Çocukları Günü’nde” Kız Öğrenciler Belediyenin Konuğu Oldu

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Dünya Kız Çocukları Günü’nde” Bolu Belediyesi Konukevinde kalan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi kız öğrencilerini yalnız bırakmadı.

Haber: Fatma Marmara

Bolu Belediyesi konukevlerinde kalan kız öğrenciler “Dünya Kız Çocukları Günü” olması dolayısıyla da Bolu Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert’in konuğu olarak, Bolu Belediyesi Aşevinde bir araya geldiler.

Türkiye’nin farklı illerinden Abant izzet Baysal Üniversitesi’ne okumaya gelen ve Bolu Belediyesi Konuk evlerinde kalan çok sayıda kız öğrenci tek tek kendilerini tanıtırken, geldikleri yerleri ve okudukları bölümleri de söylediler. Bolu’da olmaktan ve Bolu Belediyesi’nin kendilerine sunmuş oldukları imkanlardan, bir aile sıcaklığı ile kucak açışından dolayı duydukları memnuniyetleri de anlatan öğrenciler, bu memnuniyetlerini teşekkürleriyle de ifade ettiler.

“Sevgili gençler, hepiniz Bolu’ya hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başlayan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu: “ İnşallah öğrenim hayatınızda ve Bolu’da yaşadığınız süre zarfında güzel anılarla, hoş anılarla buradan dönersiniz. Hepimiz bizim evlatlarımız sayılırsınız. Sizler annelerinizin, babalarınızın bize olan emanetisiniz. Her zaman bir telefon kadar size uzağız. Benimde üç kızım vardı onlarda üniversitede okudular. Evden uzak nasıl yaşadığınızı anlayabiliyorum. Annelerinizin yüreğini sizin için nasıl çarptığını biliyorum. Ama bizlerde sizin bir anneniziz, ablanızız, başkanım babanız, ağabeyiniz. Kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyin. Biz her zaman yanınızdayız. Başarılar diliyorum.”diye ifade etti..

 “Bize emanet olduğunuzu hepinizin bilmenizi istiyoruz.

Bolu’da okuyorsunuz. Bolu özel bir yer coğrafya” diyerek konuşmasına başlayan Bolu Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz: “İnşallah şehir olarak da özel bir yer olacak. Özel coğrafyaya uygun bir şehri dizayn ediyoruz. Köyle şehir karışımı bir yeri modern bir kent olarak planlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Güzel bir mesafe aldığımızı söyleyebiliriz. İnşallah Bolu bir dünya kenti olacak. 4 yıldır burada olanlarda herhalde bu değişimi hissediyordur. Sizler gibi okudum bu görevi aldım ve bu görevde başarılı olmak durumundayız. Sizlerde yarın bu görevlere geleceksiniz. Önce bu okul yıllarınızı iyi geçirmenizi sizlerden istiyoruz. Kendinize güveniniz olsun.” diyerek devam etti.

“Hem aileniz için hem de ülkemiz için çok değerlisiniz.”diyerek sözlerine devam eden Yılmaz: “ Bizler hizmetkâr olarak sizlere hafif destek vermeye çalışıyoruz. Üniversite yurtlarımız yeterli olmadığından geldiğiniz zaman kız ve erkek öğrencilerimize yardımcı olabilir miyiz diye böyle bir çalışmaya başladık. Biz belediyeler olarak nerede ihtiyaç varsa o sıkıntıya göre hareket etmemiz gerekiyor. Çok önemlisiniz dedik ve aynı zamanda da bize emanet olduğunuzu hepinizin bilmenizi istiyoruz. Sıkıntılarınızı da bizlere iletmenizi istiyoruz. İletmelisiniz ki bizimde çözmemizi sağlamalısınız. Bir hayat boyu üniversiteyi kazanmak için mücadele verdiniz. Üniversiteyi kazandınız ama şimdi de hayat mücadelesi başlıyor. O zaman gerçek hayata hazırlık süreci bu. Bu süreçte de hem birbirlerinizle diyalogunuz tam olacak, hem de kendinize güveniniz tam olacak ve bu alt yapıyı okul süresince tamamlayacaksınız. Buradan ayrılırken burası sizin ikinci iliniz olması lazım. Onun için buradan iyi niyetle ayrılmanız gerekiyor.  Yarın Bolu’dan ayrılırken Bolu sizin ikinci memleketiniz gibi özleyeceğiniz bir memleket olması gerekiyor. Bu konuda da bizim üzerimize düşen bir şey varsa bunu bizim yapmamız lazım. Yapmamız içinde bilmemiz lazım, bilmemiz için de sizlere ihtiyacımız var. Derslerinizde çok başarılı olmak zorundasınız. Türkiye ve dünya ile ilgili çok başarılı olmak zorundasınız. Hepinizin gününü kutluyoruz.”diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “ “Dünya Kız Çocukları Günü’nde” Kız Öğrenciler Belediyenin Konuğu Oldu”

Yorumlar