Ara

Doğal detoks kuşkonmazın yararları

Zeytinyağı ile servis edildiğinde lezzeti artan kuşkonmaz, fazla tüketilen sebzelerden biri olmasa da kalp ve sindirim sistemine yararlı olmasının yanı sıra tam bir mineral deposu.

Baharla birlikte tezgahlarda sıkça görmeye başladığınız kuşkonmaz sebzesinin insan sağlığına olan yararlarını biliyor musunuz? Yılda sadece 2 ay yetişen kuşkonmazı tüketmenin tam zamanı…
Bol mineral içeriyor
İçeriğinde oldukça fazla mineral bulunan kuşkonmazı tükettiğinizde ihtiyacınız olan magnezyum, sodyum, demir, bakır, fosfor, selenyum, çinko ve kalsiyum mineralleri alabiliyorsunuz. Mineraller açısında zengin olmasıyla sindirim sistemindeki zararlı bakterilerin gelişimin önleyen faydalı bakterilerin sayısının artmasına yardımcı olur.
Vitamin deposu
C, K, B6 ve A vitamin anlamında da zengin bir sebze olması ve lifli yapısı özelliğiyle kabızlık sorunu çekenler de tavsiye ediliyor. Düşük miktarda sodyum içeren kuşkonmaz, bunun yanı sıra bolca potasyum içeriyor. Asparagin denen aktif bir amino asit ile birlikte içindeki mineraller sayesinde ise etkili bir diüretik ilaç haline geliyor. Bu nedenle adet öncesi şişkinlik gidermede çok yararlıdır.
Vücuda doğal detoks sağlıyor
İnsan sağlığına katkı sağlayan içeriği nedeniyle kuşkonmaz, vücut sisteminde detoks etkisi yaratıyor. Kuşkonmaz, ağrıların azalmasına yardımcı oluyor, kalp ve damar hastalıkları riskini azaltıyor, bağırsakları koruyup, kabızlığa iyi geliyor, kolesterolü düşürmeye de destek oluyor.
(TRTTURK COM)

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar