Ara

Dere Kenarlarındaki Zararlı ve Katı Atıklar Temizlendi

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Abant Deresi’nin, Ömerler Köyü ile Abant Su arkası mevkiine kadar olan kısmında dere kenarlarında bulunan doğaya ve çevreye zarar veren katı atıkların temizleme işinin tamamlandığını duyurdu.

Bolu Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “2020 yılı İl Özel İdare Bütçesinden Müdürlüğümüze ayrılan ödenek ile Bolu İli Abant Deresinin, Ömerler Köyü ile Abant Su arkası Mevkiine kadar olan (15-20 km) kısmında dere kenarlarında bulunan doğaya ve çevreye zarar veren katı atıkların temizleme işi 31.08.2020 tarihinde başlamış olup 19.09.2020 tarihinde tamamlanmıştır. Çıkan atıklar (karton, naylon, ambalaj, plastik boru, yatak süngeri, araç lastiği vb.) Bolu Belediyesi katı atık depolama sahasına gönderilmiştir.

Halkımızın bu konuda daha bilinçli davranarak atıkları etrafa atmaması ve kirliliğin oluşmadan önlenmesi büyük önem taşımaktadır. Atıklarını etrafa atarak doğaya ve çevreye zarar verenlerin tespit edilmesi halinde gerekli işlemler uygulanacaktır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar