Ara

ÇOCUK SUSMAZ, SEN YETER Kİ DİNLE

 

“Çocuk Susmaz, Sen Yeter ki Dinle” adlı panel düzenliyor.

AİBÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu, Bolu Bağışçılar Vakfı’ndan hibe desteği alan projesine “Çocuk Susmaz, Sen Yeter ki Dinle” adlı panel düzenliyor. Panel 3 Mayıs tarihinde saat 10.30’da Bolu İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Panel eş zamanlı olarak TRT kanallarından da canlı olarak yayınlanacak.

AİBÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu tarafından düzenlenen ve Bolu Bağışçılar Vakfı’ndan hibe desteği alan “Çocuk Susmaz Sen Yeter ki Dinle” adlı çocuk hakları, ihmal ve istismarı konulu panele; 2017 yılının cesur kadın ödüllü öğretmeni, TEDX konuşmacısı ve UCİM Başkanı Saadet ÖZKAN, Başkan yardımcısı Yücel CEYLAN, Bolu Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’ndan Avukat Umur YÜCEL ve Çağdaş YİKİT katılıyor.

3 Mayıs tarihinde Bolu İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşecek panelde katılımcılar çocuk ihmal ve istismarının gündemde olduğu günlerde ülkemizde bilinçlenmek ve çocuklar için mücadelede cesaretlenmek adına ‘Ne yapmalıyız?’ sorusunun cevaplarını konunun uzmanlarından dinleyecek.

Yaptığı hukuki mücadele ile yetişebildiği her çocuğa umut olan, yolculuğunda hiç yılmayan, çocukları ‘vatan’ diye tanımlayan, çocukların güvenliği adına kendi yaşamını riske atacak kadar cesur, topluma mal olmuş örnek öğretmen Saadet Özkan’ın konuk olduğu panelde, onun mücadelesine tanık olmak için sizler de panele davetlisiniz.

“Ülkemizde yılda 7000 istismar vakası gerçekleşirken bu ülkenin çocuklarını korumakta her vatandaş sorumluluk almalıdır. Peki, her an rastlayabileceğimiz, istismara uğramış çocuklara nasıl yaklaşmak gerektiğini biliyor muyuz? Çocukların sesini duymak, duyurmak için neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Çocuklar için neleri öğrenmeye ihtiyacımız olduğuna gelin birlikte bakalım. Cesarete ve değişime, yarına umutla baktığımız günlere, çocuklara huzurlu bir dünya oluşturmak için hep birlikteyiz.”diye belirtilerek bu panele Bolu halkı davet ediliyor.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar