Ara

Celepci, Eğitimin ve Öğretimin Önemini Belirtti

 

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci Eğitime yatırımın ülkenin geleceğine yatırım olduğunu vurguladı.

Bolu -Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci’nin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajında; 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük fedakarlıklarla, yurdun her köşesinde ilçemize hizmet vermeye gelen ve tüm öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyorum.

Okul öncesinden üniversiteye eğitimin her safhasında, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilebilmesi, teknolojik yeniliklerin onlar için ulaşılabilir olması ve hepsinin aynı şartlarda eğitim imkanlarından yararlanabilmesi için çalışıyor ve azmediyoruz.

Asıl amacımız, ülkemiz açısından hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitiminden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen bireyler yetiştirebilmektir. Nitelikli ve kalifiye insan gücümüzün artması, bilgiyi üreten ve paylaşan nesiller yetiştirilmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenekleri doğrultusunda yönlendirilebilmeleri, ülkemizin başarısı, gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. Şüphesiz ki bu süreçte, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin ruhsal ve fiziksel sağlıklarının ön planda tutulduğu, araştırmaya, sorgulamaya açık, ezbercilikten uzak, insanlara ve farklı düşüncelere saygılı, demokrasiye inanan, hoşgörülü ve ahlaklı bireyler yetiştirmeye yönelik bir eğitim anlayışı benimsemek hepimizin görevidir.

Eğitime yatırım ülkenin parlak geleceğine yani geleceğimize yatırımdır. Eğitime gönül veren vatandaşlarımızın da maddi ve manevi desteğiyle, eğitim alanında ülkemizde son yıllarda sevindirici gelişmeler meydana gelmekte, çalışmalar devlet-vatandaş işbirliğiyle bir seferberliğe dönüşmektedir. Bu vesileyle, eğitimin her kademesinde, Türkiye’nin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize de bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda, değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”diye belirtildi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar