Ara

BSM Kursiyerlerinin “Yıl Sonu Resim Sergisi” Açıldı

 

BSM Resim Öğretmenleri Yasemin Külahlıoğlu ve Ayten Çiğdem Maraşlı’nın kursiyerleri “Yıl Sonu Resim Sergisi” açtı.

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde görevli Resim Öğretmenleri Yasemin Külahlıoğlu ve Ayten Çiğdem Maraşlı’nın 40 kursiyerlerinin, 80’in üzerindeki çalışmalarından oluşan “Yıl Sonu Resim Sergisi” 05 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 13.30’da BSM galeri salonunda açıldı.

On gün süre ile açık kalacak olan serginin açılışına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Bolu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Tuğrul Akalın, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyeleri, STK dernek başkanları, öğrenciler ve sanatseverler katıldı..

Sergi açılışında konuşma yapan Resim Öğretmeni Yasemin Külahlıoğlu; “ Sergimize gelerek bizi onurlandırdınız. Bize bu yolu açmış olduğunuz için hem Bolu Belediyemize, hem Bolu Halk Eğitime çok teşekkür ediyoruz. Umarım sizin ve bizim emeklerimiz yerini bulur, yolunu bulur. Bu bir desen sergisi, desen ve karakalem ağırlıklı, yağlıboya daha az ağırlıklı.  Daha güzel günlerde hep birlikte olmak dileğiyle hepinize çok teşekkür ederiz.” diye belirtti.

Resim Öğretmeni Ayten Çiğdem Maraşlı sergi açılışında: “Farklı yaş gruplarından yaklaşık 40 öğrenciyle birlikte kısa zamanda değişik sanat eserleri çıkarmaya çalıştık. Umarım beğenirsiniz. Şimdiden teşekkür ederiz.”diye konuştu.

“Yıl Sonu Resim Sergisi” açılışında konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “ Öğrencilerimiz bugüne kadar bir şeyler kazanıp, içlerinde bazıları da öne doğru çıkıyorsa, bizim için önemli olan bu. Bolu’da gerçektende sanat dallarına büyük ilgi var. Bu ilgiyi devam ettirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz. İnşallah neticede de güzel şeyler zaten ortaya çıkıyor daha da güzelleri çıkacaktır diye düşünüyorum. Kutluyorum sizleri.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

i

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar