Ara

Bosna Hersek Ekibi Bolu’da Sahne Aldı.

 

Bosna Hersek Gorajde Şehrinden gelen Toplulukların ilahi ve dans gösterileri gerçekleşti.

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kent Meydanı’nda düzenlenen ‘Ramazan Etkinlikleri’ kapsamında Bosna Hersek Gorajde Belediyesi Kültür, Sanat, Folklor Topluluğu sahne aldı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve eşi Güler Mert, Gorazde Belediye Başkanı Muhammed Ramovic, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve vatandaşlar katıldı.

24 Mayıs Perşembe akşamı Kent Meydanı’nda, Bosna Hersek Gorajde Belediyesi gençleri tarafından Kur’an tilaveti, Türkçe-Boşnakça şiir, ilahi ve şarkıların seslendirildiği konserler verildi. Gorajde Belediyesi gençleri yöresel halk oyunlarıyla devam eden gösterilerinin ardından Türk bayrağı ile ülkelerinin bayrağını açtılar.

Gösteriler sonrasında Türkçe konuşma yapan Gorazde Belediye Başkanı Muhammed Ramovic; “Bu mübarek Ramazan’da sizinle birlikte olmaktan şeref duyarım. Sizin için her zaman dua ediyoruz. Bolu’da bulunmaktan büyük mutluluk duydum. İyi ve kötüyü paylaştığımız, her zaman dua ettiğimiz siz kardeşlerimizin arasında bulunmak benim için büyük bir onurdur. Gorazde Belediyesi’nden gelen gençlerimiz bugün sizinle beraber. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Ramazan coşkusunu sizlerle paylaşmak için sanatçılarımız buraya geldiler. Sizin için bir program hazırladılar. Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in değerli Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a söylediği sözleri asla unutmayacağım. ‘Bosna size emanet, emanetinizi koruyun.’ Bu sözler aslında hepinize söylendi. Hem çocuklarınıza, hem büyüklerinize kadar hepinize söylendi. Bizim kapılarımız size her zaman açık. Sizinle bir arada olmak büyük bir zevkti.”dedi.

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz: “Bolu, sizin evinizdir. Bosna, bizden bir yer, bir parça. Her zaman onlarla olmak durumundayız. Bizler için dua ettiklerini ifade ediyorlar. Allah onlardan razı olsun. Bosna’nın kuruluşunu sağlayan merhum İzzetbegoviç de Bosna’yı Türklere, yani Recep Tayyip Erdoğan’a emanet etmişlerdir. Allah gani gani rahmet eylesin. Sizleri Bolu’da ağırlamak bizim için bir şereftir. Hoş gelmişsiniz, sefalar getirmişsiniz. Bolu, sizin evinizdir. Her zaman kapımız da gönlümüz de sizlere sonuna kadar açık.” dedi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar