Ara

Bolu’yu Sevenler Gölköy’de Çevre Temizliği Yaptı

 

Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen “Bolu’yu Seviyorum, Çevremi Temiz Tutuyorum” etkinliği kapsamında Gölköy barajı çevresinde çöpler toplandı.

Çevre kirliliğini önlemek ve toplumda çevre hassasiyeti oluşturmak amacıyla Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen Gölköy Barajı çevresindeki “Çevre Temizliği Etkinliğinde” yüzlerce gönüllü “Bolu’yu Seviyorum, Çevremi Temiz Tutuyorum” sloganları eşliğinde çöpleri topladı.

“Bolu’yu Seviyorum, Çevremi Temiz Tutuyorum” etkinliğine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Mansur Şen, Feridun Yılmaz ve İsa Özcan ile Bolu Belediyesi’nin birimleri olan Çevre ve Temizlik İşleri, Kültür ve Sosyal İşler, Zabıta, Park ve Bahçeler, Mali Hizmetler, Destek Hizmetleri  gibi birimlerinin müdürleri ve çalışanları, BAİBÜ Genç TEMA Topluluğu, Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği, Kansersiz Yaşam Merkezi ve Lösemili Melekler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Derneği, Bolu Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi, Bolu Belediyesi Bisiklet Koordinasyon Merkezi, Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Müdür yardımcıları ve personelleri, Ankara’dan  etkinliğe destek için gelen Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu ile Türkiye Avcılar kulübü yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı..

“Vatandaşlarımızda Doğayı ve Çevreyi Temiz Bırakma Konusunda Duyarlılık Gösteriler…”

Etkinlik öncesi tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Bunu ne için planladık? Çevre bilincini çocuklara ve gençlere daha etkin, kalıcı bir şekilde aşılamak için. Geleneksel olarak bu tür etkinlikleri yapmak istiyoruz. Birazdan hep birlikte bizim çocukluğumuzda olduğu gibi güzel bir bahar temizliği yapalım istiyoruz. Burası bizim çok güzel mesire alanlarımızdan bir tanesi. Boluluların belki en sevdiği yer Gölköy. O yüzden gelin hep beraber poşetlerimizi alalım, bizden önceki piknikçilerin maalesef bıraktığı atıkları hep birlikte toplayalım. İnşallah güzel ve örnek bir çalışma olur. Bundan sonra buralarda, sadece burada da değil, Gölcük’te olsun, diğer bölgelerde olsun piknik yapan vatandaşlarımızda doğayı ve çevreyi piknik sonrasında daha temiz bırakma konusunda duyarlılık gösteriler diye düşünüyorum. Bolu’yu seviyoruz.” diye ifade etti.

“Bolu Gerçekten Allah Vergisi Güzelliklere Sahip”

Ardından çevre temizliği ile ilgili basına açıklama yapan Başkan Özcan; “Türkiye’nin en güzel doğasına sahip bir ilde, Bolu’muzda yaşıyoruz. Burası, Bolu gerçekten Allah vergisi güzelliklere sahip, dolayısıyla bunu korumak ve kollamak, çocuklarımıza ve torunlarımıza aynı doğallığıyla aktarmak bizim görevimiz. Her yerde söylüyorum Bolu Davos’tan daha güzel bir yer, yeter ki değerini bilelim. Buraları kirletmeyelim. Bu bilinci gelecek nesillerimize aşılamak içinde bu kampanyalarımıza başlıyoruz. İnşallah bu çevre temizliğini hem ilkbahar hem de sonbahara girerken, yaz sonunda da tekrarlamayı planlıyoruz. Bizim çocukluğumuzda bu tür temizlik kampanyaları olurdu, bizde koşa koşa giderdik. En azından bunu unutmuş olan çocuklarımıza yeniden hatırlatmak için böyle bir kampanya yapmayı planladık. Doğamızı koruyalım, onu kirletmeyelim.” diye belirtti.

Daha sonra ellere eldivenler giyilerek çevreden toplanan atıklar poşetlere konulup, belediye araçlarıyla bölgeden alındı. Göl çevresinde Bolu Belediyesi Bisiklet Koordinasyon Merkezi, Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği bisiklet turlarının da yapıldığı etkinlik sonunda Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Bolu Belediyesi İmarethanesinde hazırlanan ikramlıklar tüm katılımcılara verildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar