Ara

Bolulular Çanakkale ve Konya’yı Geziyor.

 

2018 yılı “Bolu Belediyesi Kültür Gezileri” Konya ve Çanakkale olarak başladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başlattığı, Bolu Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen ile Bolu Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve ekibi organizasyonunda dokuz yıldır devam ettirdiği “Bolu Belediyesi Kültür Gezileri” Ramazan Bayramı sonrası itibariyle 2018 yılı turlarına başladı.

Çanakkale ve Konya olarak, 18 Mart Pazartesi akşamı başlayan ve haftanın 3-4 günü kaldırılacak araçlarla 2,5 ay devam edecek olan,  2018 yılı “Bolu Belediyesi Kültür Gezilerinin” ilk turunda, Çanakkale’ye 2, Konya’ya 1 araç kaldırıldı.

“Bolu Belediyesi Kültür Gezisi” Çanakkale turuna, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert gözetiminde, Bolu İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Halil İbrahim Uçar eşliğinde, 15 işitme engelli ve aileleri ile 15 işaret dili kursiyer grubu, CVS Travel firması sahibi Cengiz Çavuşoğlu ve Bolulu vatandaşlar katıldı. Konya gezisine ise Belediye yetkili şube müdürü ve personeli ile yine Bolulu vatandaşlar katıldı.

Rehber emekli coğrafya öğretmeni Cemil Kalyoncu’nun Çanakkale’de turunda gezilen yerlerle ilgili paylaştığı tüm bilgileri, Bolu İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Halil İbrahim Uçar işaret diliyle işitme engellilere aktardı.

Cengiz Çavuşoğlu CVS Travel firmasının rahat, konforlu ulaşım ve eksiksiz servis imkânlarını sağladığı, rehberlerin anlatım ve refakatinde gerçekleşen “Bolu Belediyesi Kültür Gezilerinde”, öğle ve akşam yemekleri yine Bolu Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Çanakkale gezisine katılan işitme engelliler duygularını, memnuniyetlerini, işaret dilleriyle dernek Başkanları Halil İbrahim Uçar yardımıyla anlattılar.

Hem Konya gezisine hem de Çanakkale gezilerine katılan Bolulular ve işitme engelliler;  “Bu imkânları sağlayan, bu önemli mekânları görmemizi sağlayan Başkan Alaaddin Yılmaz’a, Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen, Kültür ve sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve ekibi ile Rehber Cemil Kalyoncu ve diğer rehberlere, Dernek Başkanı Halil İbrahim Uçar’a, Cengiz Çavuşoğlu ile kaptanlarına çok teşekkür ediyoruz.. Allah onlardan razı olsun. Onlar sayesinde biz buraları gördük.” diye belirttiler.

Türk Bayraklı tişörtleriyle işitme engelliler ve aileleri milletimizin kalbinin attığı, uzaktan yakından herkesin bir yakınının şehit olarak yattığı şehitler diyarı, gaziler ocağı Çanakkale’de, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şahindere Hastane Bölgesi, Çanakkale Şehitlikleri Abidesi ve Temsili Şehitliği, Yahya Çavuş Anıtı ve Temsili Şehitliği, Mustafa Kemal’in yeri, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt tünelleri, Çataldere, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, feribot, Aynalı Çarşıyı gezdiler.

Mevlana Müzesi- Selimiye camii, Tavusbaba Türbesi, Ateşbaz-i Veli türbesi, Alaeddin tepesi- Alaeddin Camii, Şems’i Tebriz’i Camii ve Türbesi, Karatay Müzesi, Ecdat Parkı- Selçuklu Belediyesi ise Konya gezi güzergahını oluşturuyor. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar