Ara

Bolulu Üreticiler Bursa Tarım Fuarında

 

Bolulu üreticiler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bolu Ziraat Odasının birlikte düzenlediği organizasyonla Bursa Tarım Fuarına katıldı.

Bolu Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bilgi paylaşımında; “Bolulu üreticiler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bolu Ziraat Odasının birlikte düzenlediği organizasyonla İl Müdürlüğü önünden hareketle Bursa Hayvancılık Fuarı ve eş zamanlı organize edilen; tarım makinelerinden bitkisel üretim firmalarına, hayvancılık ekipmanlarından traktör modellerine, tohumdan tarım aletlerine kadar geniş ürün kapsamı ile dikkat çeken fuara katıldı.

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, Ziraat Mühendisi ve serbest ziraat danışmanı eşliğinde 136 kişi fuara katılırken, Bolulu üreticiler tarımda teknolojik takibi sürdürmenin yanında Bursa gibi köklü tarihe sahip bir kentimizi ziyaret etme şansı bulmuşlardır.

TÜYAP Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük halkalarından olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları her yıl büyüyen ivmesi ile dikkat çekmektedir. Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Kafkaslara kadar geniş coğrafyadan alım heyetlerini ağırlayan fuarları ziyaret eden ülke sayısında da yıldan yıla başarılı bir artış gösteren organizasyondur.  Yurt içinden ise münferit ziyaretçilerin yanı sıra 80 ilden 1000’in üzerinde otobüs organizasyonu ile fuara gelen sektör temsilcileri, beş gün boyunca tarım ve hayvancılık sektörünün tüm dikkatlerini Bursa’ya çekmektedir.

Hem sanayi hem de tarım kenti olan Bursa’da 7 ayrı salonda 7 iklim coğrafyasına hitap eden fuar, en temel özelliği ile kıtalar arası köprüleri kurmaya devam etmektedir. Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT; ‘Gelişime paralel gidebilmek adına fuarlarımız vizyon görevi üstlenmektedir. Üreticimiz tarım alanındaki yenilikleri, bu alanlarda kullanılan yeni makineleri, tohumları ve diğer faaliyetleri öğrenme ve kendini hızlı bir şekilde güncelleme olanağı bulmaktadır. Fuarlarımız global rekabet ortamında üreticilerimizin mücadele edebilecekleri teknik ve teknolojik göreviyle kritik bir rolü de ayrıca üstlenmektedirler.

Kadınlarımızın katılımları ekstra mutluluk kaynağımızdır. Hepimizin bildiği gibi gerek eğitimler, gerekse teknik ve teknolojik yeniliklere karşı ilgileri gelecek adına oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda üretici ve üretici adaylarımızı, tarım ve hayvancılık meraklılarını bu vb. organizasyonlarımıza katılmaya davet ediyor, katılımcılarımız adına verimli ve faydalı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Başta merkezi konumdaki büyük fuarlar olmak üzere talepler doğrultusunda birçok merkeze teknik gezi düzenlemekle birlikte; ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.”diye belirtildi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar