Ara

BOLU’DAN İBLİD’E YARDIM TIRLARI GİDİYOR

 

Bolu Valiliği koordinesinde başlatılan ”Eşya Yardım Kampanyası” kapsamında toplanan giyim ve gıda ürünlerini İdlib’e ulaştıracak 9 TIR dualarla uğurlandı.

Bolu Gazipaşa Ortaokulu bahçesinde toplanan yardımların İdlib’e ulaştırılması için tören düzenlendi. Düzenlenen törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Üç gün içerisinde yaklaşık 50 bin öğrencinin katılımı ile toplanan 4 tır un, 1 tır gıda ve 4 tır giyecek olmak üzere toplam 9 TIR’ı İdlib’e uğurlandı.

Törende konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, özetle şu ifadelere yer verdi: “Teşekkürler Bolu, teşekkürler gençler, sağolasınız çocuklar. Üç gün içerisinde 9 tane TIR’ı bu minicik yürekler doldurdu ve her üründe bu çocuklarımızın elleri var, emekleri var, gayretleri var. Tabi ki bu evlatlarımızı yetiştiren anneler var, babalar var, sizler varsınız, öğretmen ve idareciler var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile TIR’larımızın hazırlanmasında emeği geçen Milli Eğitim Müdürümüzden, ana sınıfındaki öğrencilerimize, velilerimizden, okul idarecilerimize kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün inşallah TIR’ları yolcu edeceğiz ve görevlendirmiş olduğumuz komisyon marifetiyle yarın saat 09.00 gibi tampon bölgede bu yardım malzemelerini yetkililere teslim etmiş olacağız. Yardımlarımız hayırlara vesile olsun.”diye konuştu.

Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise “Bu soğuk kış gününde bu yapılan hizmeti görünce bu milletin bir evladı olmaktan, bir Bolulu olmaktan bir kez daha gurur duydum. Bu yardım malzemelerini hazırlanmasında başta yöneticilerimiz ve çocuklarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende Bolu İl Müftüsü Orhan Genç tarafından yapılan duanın ardından yardım malzemelerini taşıyan TIR’lar İdlib’e gönderilmek üzere yola çıktı.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar