Ara

Bolu’da, Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu İlahi Konseri

 

Bolu’da Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’nun ilahi konseri icra edildi.

Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda, Bolu Müftülüğü Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından 05 Mart 2019 Salı günü saat: 20.00’ de Bolu İl Kültür Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda ilahi konseri icra edildi.

Şef İbrahim Yurtçu yönetiminde icra edilen konsere Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Müftüsü Orhan Genç, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, şube müdürleri ve sanatseverler katıldı.

Bolu Müftülüğü Tasavvuf Korosunun Bolu Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu üç ayları karşılamak ve başta Çanakkale’de olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz uğruna tertiplenen ilahi konserinin sunuculuğunu Yasin Düğen yaptı.

Kanser Bolu Merkez Sümer Mahalle Camii İmamı Bilal Yıldırım tarafından Kuran okunmasıyla başladı ve ardından ilahilerle devam etti. Konserin son iki parçasında ise Çanakkale Şarkısı ve vatan Marşı icra edildi. Konser sonunda protokol tarafından Şef İbrahim Yurtçu’ya çiçek ve hediye, ses ve saz sanatçılarına da çiçek takdim edildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar