Ara

Bolu’da “Turizm Haftası” etkinliklerinin 2. ve 3. Günü

 

Bolu’da “Turizm Haftası” kapsamında 2. ve 3. günde de etkinlikler devam etti.

Bolu’da Turizm Haftası dolayısıyla, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 5 günlük program çerçevesinde, cuma gününe kadar devam edecek olan etkinliklerin 2 gününde  “Doğa Yürüyüşü” ve tiyatro, 3. günde konferans gerçekleşti.

“Turizm Haftası” etkinlikleri 2. Günü

17 Nisan Salı günü “Turizm Haftası” etkinliği, sabah saat: 10.00 Gölcük – Narven arası “Doğa Yürüyüşü” ile başladı. Yürüyüşe  Bolu Valisi Aydın  Baruş, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan,  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, Tabiatın Kalbi Kültür ve Doğa Derneği üyeleri, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Tabiatın Kalbi Kültür ve Doğa Derneği Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın rehberliğinde ki 5 km.lik yürüyüş Gölcük Tabiat Parkı’ndan başlanıp, Narven Termal Kasaba’da sona erdi.

Aynı gün akşam saat: 20.00’de Sevtekin Fikir Sanat Tiyatrosu oyuncularının oynadığı “Kocamın Nişanlısı” adlı tiyatro oyunu, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda sahnelendi.

“Turizm Haftası” etkinlikleri 3. Günü

18 Nisan Çarşamba günü ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Müsteşar Yrd. Orhan Kalkan AİBÜ Bolu MYO Salonunda saat: 14.00 “Türkiye Turizmi ve Bolu” konulu konferans verdi.

AİBÜ Bolu Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Bolu Valisi Aydın Baruş, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve halk katıldı.

“Turizm Haftası” etkinlikleri 4. Günü

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Cuma gününe kadar devam edecek olan program çerçevesinde ki etkinlikler, 19 Nisan Perşembe günü Saat: 11.00’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonunda, Meral Balcı Resim Sergisi açılışı ve ikram ile başlayacak. Aynı gün akşamı saat: 20.00 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri yine İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda gerçekleşecek.

“Turizm Haftası” etkinlikleri 5. Günü

20 Nisan Cuma günü Saat:14.00 Mudurnu’da “Konaklar ve Lokantalar Yemek Yarışması”  Keyvanlar Konağı, Tekkeliler Konağı’nda yapılacak. Haber: Fatma Marmara

 

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar