Ara

Bolu’da “Sesimizden Telimizden” Temalı Konser İcra Edildi

 

Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosunun düzenlemiş olduğu “Sesimizden Telimizden” temalı Türk Halk Müziği Konserine salonu dolduran sanatseverlerde eşlik etti.

Şef Tahsin Arslan yönetiminde, Bolu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen kurslar kapsamında, Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosunun düzenlemiş olduğu “Sesimizden Telimizden” temalı Türk Halk Müziği Konseri icra edildi.

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda 19 Aralık 2018 Çarşamba akşamı gerçekleşen konsere, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Eski Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kenan Öztürk, kurum müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı..

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlemesi düşünülen fakat Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunun tadilatı nedeniyle bu tarihe ertelenen, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlanarak başlayan konser, “Dünyanın Bütün Çiçekleri” şiirinin okunmasının ardından, “Öğretmen Marşı” ile devam etti.

Bolu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi tarafından folklor gösterilerinin yapıldığı, Sazende Orhan Aytar’ın Zeybek Oyunu oynadığı, yaklaşık 34 türkünün solo ve koro olarak seslendirildiği konserin sonunda, Şef Tahsin Arslan ile sanatçılara protokol tarafından çiçek takdimde bulunuldu ve ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar