Ara

Bolu’da Okçular Kulübü Gösterileri ve Güreş Müsabakaları Yapıldı.

 

Marka Şehir Bolu’da 5. Uluslararası Köroğlu Festivali’nin 3. ve son gününde Bolu Karaçayır’da Okçuluk kulüpleri ve güreşçilerin kıyasıya mücadelesi gerçekleşti.

Marka Şehir Bolu’da  5. Uluslararası Köroğlu Festivali 3.gün etkinlikleri kapsamında  Karaçayır Amatör Spor Kulüpleri sahasında, Ankara Atlı Okçuluk ve Altay Atlı Okçuluk Kulüpleri tarafından at sırtında gösteriler yapıldı. Aralarında bayan binicilerin de olduğu okçuluk kulüpleri at sırtında cirit atma, ok atma, kılıç kullanma gibi bir dizi nefes kesen gösterilerle izleyenleri büyülediler.

At sırtında gösterilerin ardından Bolu Belediyespor sporcusu olan güreşçiler tarafından geleneksel güreş müsabakaları gerçekleştirildi. Güreşlerde dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından madalyaları takdim edildi.

Madalya töreninden sonra, Bolu Belediyesi Köroğlu Halk Dansları Ekibi ve Köroğlu Festivali için yurtdışından gelen yabancı dansçıların gösterileriyle devam eden program, âşık atışmaları ve Bolu Belediyesi Bandosu tarafından gerçekleştirilen konser ile sona erdi. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “Bolu’da Okçular Kulübü Gösterileri ve Güreş Müsabakaları Yapıldı.”

Yorumlar