Ara

Bolu’da ‘Kitap Okuma Projesi’

 

Kitap okuma alışkanlıklarının artırılması kapsamında ‘Kitap Okuma Projesi’ hayata geçiriliyor.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, gençlerin kitap okuma alışkanlıklarını sağlamak amacıyla ‘Kitap Okuma Projesi’ hayata geçirileceğini ve yanlarında kitap taşımalarını istediklerini belirtti.

“Gençlerimizin Kitap Okuma Alışkanlıklarını Sağlayacağız.”

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe; “Gençler bizim için her zaman öndesiniz. Sizlere bir takım öğütlerim olacak. Tavsiyelerim olacak. Bugün Sayın Valimizle yapmış olduğumuz görüşmede ‘Kitap Okuma Projesi’ ile ilgili bütün gençlerimize 12.sınıftan başlayarak aşağıya doğru, biz kendimiz kitaplarını temin etmek şartıyla kitapları alacağız, vereceğiz ve inşallah gençlerimizin kitap okuma alışkanlıklarını sağlayacağız. Buna ortaokulda da başlayacağız. Bunun planlamasını arkadaşlarımızla görüşeceğiz, kitap belirleyeceğiz ve inşallah kitap temin edeceğiz.”diye ifade etti.

“Kitapları Her Gün Ellerinde Taşımalarını İstiyoruz.”

Müdür Yasin Tepe; “Yönetici arkadaşlardan, gençlerden verdiğimiz kitapları her gün ellerinde taşımalarını istiyoruz.” diyerek devam ettiği konuşmasında; “Okuyun, okumayın, yani o gün bir kelime okudunuz, bir cümle okudunuz, bir sayfa okudunuz veya okumadınız önemli değil, kitap her zaman yanınızda olsun istiyoruz. Kitabı bitirene kadar, isterse bir sene geçsin her zaman elinizde olsun istiyoruz. Çünkü elimizden düşürmediğimiz bir şey var. Son zamanlarda hayatımıza giren ve bir türlüde çıkmayan, çok cazip bir şey, kitap bulundurduğunuz zaman zannediyorum onu biraz kenara itmiş olacağız diye düşünüyorum.”diye ifade etti.

“Kitap Okuyan Kişi Daha Özgüvenli Daha Gururlu Olur.”

Müdür Yasin Tepe son olarak; “ Bu iş olacaksa yine eğitimcilerin eliyle olacak. Özellikle okul müdürlerimiz ve öğretmenlerde teşvik etmek suretiyle, ben ara ara ödüllendireceğim. Bu çok önemli arkadaşlar, yanımızda kitap olsun istiyoruz. Kitap okuyan kişi daha özgüvenli olur, daha gururlu olur, biz onu istiyoruz, onu özlüyoruz.”diye belirtti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar