Ara

Bolu’da, Hayat Kime Güzel?

 

İstanbul Meydan Sahnesi oyuncularının 2 perdelik tiyatro oyunu ”Hayat Kime Güzel?”, Bolulu sanatseverlerle buluştu.

Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından Bolulu seyirciyle buluşturulan, Faruk Sofuoğlu, Deniz Oral, Tuba Erdem, Hacı Ali Konuk, Burçak Kabadayı ve Selda Kara’nın rol aldığı “Hayat Kime Güzel?” adlı 2 perde yerli komedi oyunu, 25 Eylül 2019 Çarşamba saat: 20.00’de  Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonu’nda sahnelendi.

Tekin Duman ve Seyfi Şahin’in kaleme aldığı Faruk Sofuoğlu’nun yapımcısı olduğu “Hayat Kime Güzel?” adlı oyunda Bolu ile ilgili doğaçlamalar, seyirciyle kurulan diyaloglar da oyuna ayrı bir renk kattı.

“Hayat Kime Güzel?” adlı oyunda Sıla Kurtaş sahne tasarımda, Emrah Sürücü ses ışıkta, Uğurtan Baydemir fotoğrafta, Galip Aksular afiş tasarımda görev aldı.

Oyun sonunda Bolu Kültür Sanat Organizasyonun kurucuları olan Songül ve Bülent Akfidan çifti sanatçılara çiçeklerini takdim ettiler. Fotoğraf çekimleri ardından, sanatçıları oyun öncesi ağırlayan Yörem Mantı oyun sonrası da çay kahve ikram ederek, yola çıkmadan önce dinlenmelerini sağlamış oldular.

“Bolu Seyircisi Reaksiyon veriyor, her espriyi alıyor.”

Oyun sonrası bilgi paylaşan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Faruk Sofuoğlu; “İstanbul Meydan Sahnesi olarak ‘Hayat Kime Güzel?’ adlı bir komedi oyunumuzla Bolu’ya geldik. Tekin Duman ve Seyfi Şahin yazdı. Bu arkadaşlarımız yıllardır Levent Kırca’nın bütün skeçlerini yazan arkadaşlarımız. Bolu Kültür Sanat Organizasyonu burada bu oyunu organize etti. Ben keyif aldım. Bolu’ya benim 4.-5. gelişim. Bolu seyircisi çok güzeldi, bir kere ben onu söyleyeyim. Yalnız bu gece değil, bütün geldiğim oyunlarla hakikaten Bolu seyircisi muhteşem. Reaksiyon veriyor, her espriyi alıyor. Özellikle de oyuna katılıyor mesela o çok güzel bir şey. Yani biz keyif aldık. İstanbul meydan sahnesi olarak yeni oyunlarımızda var. Seyircide bu tarz oyunları çok seviyor. İnşallah bundan sonra sık sık buralara geleceğiz. Oyunla gelmesek bile, yemek yemeğe geleceğiz. İlk defa bu gelişimde Yörem Mantı’da yemek yedim. Çok güzeldi. Turneler devam ediyor. Kasım ayında Avrupa’dayız. Aynı oyunla Kasım ayı full Avrupa turnemiz var. Amsterdam, Berlin, Hannover, Viyana, Belçika gibi buralardayız. Aralık ayında Türkiye turnemiz var. Bu arada tabi bizim oyuncular olarak da dizilerimiz var. 80’ler var. Yani baya bir yoğun programımız var.”diye ifade etti.

“Her Zaman Çok Coşkulu Bir Seyirciyle Karşılaşıyoruz.”

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tuba Erdem oyun sonrası görüşlerini; “Bolu çok güzel. Bolu’ya bizim 3. gelişimiz bu ve her zaman çok coşkulu bir seyirciyle karşılaşıyoruz. Çok güzel bir salonda oynuyoruz. Sıcacık bir salon ve seyirci gerçekten çok etkili bu sıcaklığa, bizi hep kucaklıyorlar, bizde Bolu’ya geldiğimizde hep mutlu geliyoruz. Enerjik geliyoruz. O yüzden de bizde enerjimizi yüksek aktarmaya çalışıyoruz. Yemekleri harika, Yörem Mantı’da oyundan önce yedik. Çok güzel bir mantı ve portakallı irmik helvası yedik. Çok keyifliydi, geldik gidiyoruz, tekrar gelmeyi umut ediyoruz.”diye ifade etti.

“Bolu Seyircisi Her Zaman Sanata İlgi Göstermiştir.”

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu Hacı Ali Konuk oyun sonrası konuşmasında; “Bolu seyircisi her zaman sanata ilgi göstermiştir. Bugünde çok büyük ilgiyle karşılaştık. Tüm Bolu tiyatro severleri tebrik ediyorum. Hepsinin ellerinden, gözlerinden, yüreklerinden öpüyorum. Saygılar sunuyorum.”diye ifade etti.

“Bolu Bizim Seyirci Açısından Çok İyi Bir Durağımız.”

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu Deniz Oral oyun sonrası görüşlerini; “Bolu bizim hakikaten seyirci açısından çok iyi bir durağımız. Biz buraya geldiğimiz zaman keyif alıyoruz. Seyircide keyif alıyor. Yine bugün güzel bir oyun oynadık, ‘Hayat Kime Güzel?’diye. İnşallah memnun kalmıştır Bolu seyircisi. Biz keyif aldık, onlarda aldılar. Seyircinin oyuna tepkileri hakikaten çok iyi, zaten onların o tepkileri bize de enerji veriyor. Böyle karşılıklı eğlenerek oynadık oyunumuzu.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar