Ara

Bolu’da Etik Kurulu 3. Ödül Töreni Gerçekleşti.

 

Bolu Belediyesi’nde görev yapan personellerden 77 kişiye, teşekkür belgesi verildi.

Bolu Belediyesi “Etik Kurulu 3. Ödül Töreni” 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü BOBES kafede gerçekleşti. Bolu Belediyesi bünyesinde 2017 yılında kurulan, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen’in kurul başkanı olduğu, Etik Kurulu; yılda 2 defa emsallerine göre örnek, şeffaf, hesap verebilen, saygılı, dürüst, tarafsız v.b gibi kriterlere uygun çalışanlardan 77 personeli, teşekkür belgesi ile onurlandırdı.

Sunuculuğunu kurul üyelerinden Hayri Mısırlıoğlu’nun yaptığı törende 77 kişiye teşekkür belgeleri Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen tarafından takdim edildi.

“Bütün Çalışma Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum.”

Teşekkür belgesi takdim töreni öncesi konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Öncelikle birliktelikte hareket ederek, hizmetkârı olduğumuz Bolu’ya hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz geçici hizmet eriyiz, ama asıl kalıcı olan sizlersiniz. Bizler yarın olmayabiliriz ama bu işin hazzını alarak, Bolu’yu daha yaşanılabilir bir kent, bir dünya şehri yapma konusunda göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı, bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaptığımız işi severek yaptığımız zaman netice alabiliriz. Eğer sevmeden yaptığımız bir iş olursa, o bizim üzerimize yük olur. Tabi aynı işi birçok insan yapıyor ve bunun içinde göze batanlar oluyor. Bunlarında ayırt edilip onurlandırılması lazım.”diyerek sözlerine devam etti.

“Ne Kadar Hizmet Etsek Bu Millete, Bu İle Azdır.”

Başkan Yılmaz; “Eğer biz hizmet elçileriysek ki belediyeler hizmetkârdır. Hizmet elçisidir. Bunu da hizmet edeceğiniz insanlara düzgün yapar ve Allah razı olsun lafını alacak şekilde kendimizi tatmin edebilirsek, o zaman aldığımız parayı helal kılmış, gönül rahatlığıyla çoluk çocuğumuzla rahat huzurlu bir vakit geçirmiş olarak kullanırız. Sizler bir ekip tarafından, uzun sürelik etütler sayesinde seçilmiş insanlarsınız. Diğer arkadaşlarımızın da çok yoğun çalıştıklarını ve Bolu’yu çok iyi noktalara getirdiğimizi biliyoruz. Ama şunu bilesiniz ki ne kadar hizmet etsek bu millete, bu ile azdır. Çünkü bu il Allah’ın çok özel coğrafya bahşettiği bir il. Böyle bir ilde belediye gibi hizmet eri olan bir yapıda çalışmış olmaktan dolayı ve sizlerle beraber olmaktan dolayı, ben son derece mutluyum. Şehri her dolaştığımda, şehirde gördüğüm eksiklikleri çözmek için bana şevk geliyor. Ama yapılıp da hoş görünenleri görünce de müthiş gurur duyuyorum. Bu yapılanların tamamını sizler yaptığınız için sizler bende daha fazla gurur duymak durumundasınız. Ben inanıyorum ki bu şehir adım adım dünyada yaşanabilir, en güzel şehirlerden bir tanesi olmaya doğru gidiyor. Bu çalışmalar içerisinde katkı veren, binin üzerinde insan arasında 77 kişi arasına girebildiğiniz içinde, sizleri özellikle kutluyorum. İnşallah bu başarılarınız, diğer başarılı olma adayı olan arkadaşlarımıza da örnek olur ve hep beraber bu başarıları tırmandırarak, hep hayır dua alırız.” dedi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar