Ara

Bolu’da Dev Köroğlu Heykeli Artık Kaidesinde

 

Bolu’da dev Köroğlu Heykeli, Köroğlu Parkı’ndaki kaidesine yerleştirildi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın, Bolu’yu dünyada yaşanabilir en güzel şehir yapma yolundaki büyük projelerinden biri olan, 16 Türk devletinin kültürel mirasını yansıtacak ve Türk dünyasıyla yaklaşmamızı sağlayacak olan, Köroğlu Park alanının en yüksek konumunda yer alan, 19 tonluk dev Köroğlu Heykeli, 16 Aralık Pazar günü kaidesine yerleştirildi.

2016 yılında Bolu Belediyesi tarafından Alpagut Mahallesi’nde 75.000 m² alan üzerinde yapımına başlanan Uluslararası Köroğlu Park alanına dikilen dev Köroğlu Heykeli, Heykeltıraş Murat Mansurov tarafından Kazakistan’daki atölyede yapıldıktan sonra, önce kaidesi, ardından üç parça halinde kendisi Bolu’ya getirilip, burada montajı tamamlandı.

Şehrin her tarafından görülebilecek olan, 65 metre yüksekliğindeki Köroğlu Heykeli’yle ilgili açıklama yapan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu; “Şuanda ben çok heyecanlıyım. Hepimiz çok heyecanlıyız, Başkanımız ve bütün belediye dâhil. Başkanımızda şuanda canlı yayından izliyor bizi. Çok heyecanlı ve çok mutluyum. Böyle bir projenin içinde görevli olduğum ve görev aldığım için. Bolu’ya böyle bir şeyi kazandırdığımız için. İnşallah parkı da layığıyla yapabilmeyi Allah nasip eder ve tüm Bolu halkına, Türkiye’ye ve Türk Cumhuriyetlerine bu park armağan edilir.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar