Ara

Bolu’da Cumhuriyet’imizin 97. Yıldönümü Kutlamaları

 

Bolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlamaları ilk olarak Anıt Park’ta Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Daha sonra Bolu Valiliği Bahçesinde ve Kent Meydanı’nda devam etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlamaları Koronavirüs salgını sebebiyle alınan genel ve yerel tedbirler çerçevesinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşti.

Anıt Park’ta sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilen kutlama törenine: Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan ile İlhan Turgut, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ömer Ersever, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, gazilerimiz, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 28 Ekim Çarşamba günü saat: 13.00 de Anıtpark’ta düzenlenen programda Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri sıra ile Atatürk Anıtı’na sunuldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Anıt Park’ta düzenlenen tören sona erdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri çerçevesinde 29 Ekim Perşembe günü saat: 10.00’da Bolu Valiliği bahçesinde, Bolu Valisi Ahmet Ümit’in ‘Tebrik Kabulü’ ile başlayan program, Vali Ümit’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ardından, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ‘Ödül Töreni’ ile devam etti.

Burada düzenlenen programa Bolu Valisi Ahmet Ümit, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve muhtarlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı son olarak Bolu Kent Meydanı Kavşağında ‘Cumhuriyet Konvoyu’ geçişi ile sona erdi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar